Pátek 30. července 2021
Svátek slaví Bořivoj, zítra Ignác
Polojasno 29°C

Krejčíková se vyfikla a zúčtovala s Paříží: 39 milionů a pozice jedničky!

Autor: as, red

Zapsala se do historie. Je slavná a bohatá. A teď to navíc všechno teprve začne! Co čeká Krejčíkovou nyní? Růžová budoucnost a velkolepý tanec milionů! Má pech na dobu, nebýt pandemie a jejích následků, jen na turnajové odměně by inkasovala dvakrát tolik. Nicméně bezmála 36 milionů za grandslamový triumf v singlu (a další tři za debl a mix) k zahození není, vždyť dosud si za celou kariéru vypinkala 75 mil. Kč.

Navíc tohle všechno je teprve začátek. „Nejlépe se prodává příběh končící na vrcholu,“ povídal před lety protřelý manažer Černošek, když srovnával marketingový potenciál svých klientek. I proto šampionka Kvitová finančně strčila do kapsy poraženou grandslamovou finalistku Šafářovou .

Bára to stejně jako kdysi Petra ve Wimbledonu až na samotný vrchol dotáhla. »Tuctová« holka z Moravy se prokousala mezi celebrity. Její příběh plný dřiny, čekání a slz ze ztráty milované trenérky Jany Novotoné i následných pochybností je pohádkový. Zasáhla srdce fanoušků, což sponzoři registrují.

Je ovšem jasné, že marketingově zůstane nejvýš lokální hvězdou, byť tenis je globální sport. Nedosáhne ani na Kvitovou, která byla zjevem a vrátila velký titul do země po 13 letech. „Tenisté nejvíc vydělávají na oblečení, raketách a výpletech,“ upozornil Černošek.

Královna Paříže Barbora Krejčíková
Královna Paříže Barbora Krejčíková

Zatímco Kvitová kasírovala od lukrativní americké dvojice Nike + Wilson, Krejčíkovou šatí, obouvá a rakety jí dodává rakouská firma Head. Nicméně i od ní se může těšit na štědré bonusy a pořádně vylepšenou smlouvu. Hodně pomůže i žebříčkový posun na dohled top 10, každé místo má v kontraktu svoji peněžní hodnotu.

Kombinace snů je získat grandslam v pozici světové jedničky v singlu. Tou deblovou už je od pondělí. Do tenisové kroniky se zapsala i jinak: Grandslamový grál získala teprve při své páté účasti, je teprve sedmou nenasazenou tenistkou, které se to povedlo. Méně zkušené byly jen Selešová s Andreescuovou.