Neděle 17. října 2021
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš
Polojasno 12°C

Tragédie na závodním okruhu: Zemřel bratranec (†15) hvězdy z MotoGP!

Autor: ČTK, red

Patnáctiletý španělský jezdec Dean Berta Viňales zahynul při havárii v motocyklovém závodu kategorie Supersport 300 v Jerezu. Zbývající dnešní program na okruhu včetně dalšího dílu mistrovství světa superbiků byl po tragédii zrušen.

Ke smrtelnému karambolu došlo ve druhé zatáčce okruhu dvě kola před koncem. Bratranec hvězdy MotoGP Mavericka Viňalese skončil na zemi a s ním i další tři jezdci. Španělský mladík při havárii utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku a i přes okamžitý zákrok záchranářů v lékařském centru závodiště zemřel.

Při tragické události byl na trati i český jezdec Oliver König. "Moc mě to zasáhlo. Byl to kluk, kterému bylo 15 let, měl všechno před sebou. Stalo se to pár míst za mnou. Všichni jsou ve svých boxech a je tu velký smutek," uvedl König ve vyjádření pro média.

Berta Viňales jezdil ve své nováčkovské sezoně v SSP300 za tým Viňales Racing, který vede Maverickův otec Ángel. Nejlepší výsledek zaznamenal ve druhém závodu na okruhu v Magny-Cours, kde obsadil čtvrté místo.

Španělský jezdec Dean Berta Viňales
Španělský jezdec Dean Berta Viňales