Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Hokejová tragédie: Talentovaný obránce (†16) zemřel šest dní po kolapsu!

Autor: ptr

Celý život měl před sebou, ale další sportovní úspěchy už bohužel nepřidá. Ruský mládežnický reprezentant Valentin Rodionov zemřel ve věku šestnáct let, když se ani přes intenzivní práci doktorů nedokázal zotavit z kolapsu. Šest dní byl udržován v umělém spánku, než svůj poslední boj definitivně prohrál.

Nadějný obránce zkolaboval 21. listopadu během utkání mládežnické ligy MHL. V moskevském derby se jeho Dynamo střetlo s CSKA. Valentin se během utkání tvrdě uhodil do hlavy. Následně ještě dokázal po svých odjet na střídačku, zde ale už upadl do bezvědomí, a i když mu zdravotníci okamžitě poskytli první pomoc, tak po šesti dnech v nemocnici zemřel.

„Valentin Rodionov dnes zemřel na jednotce intenzivní péče. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině i přátelům Valentina. Je to velká tragédie pro celý hokej. Truchlíme s vámi,“ stálo v prohlášení klubu Dynamo Moskva, kde mladý hráč působil.

Rodionov v aktuální sezoně odehrál za Dynamo deset utkání v juniorské MHL. Propracoval se i do národního týmu do 17 let, se kterým koncem října vyrazil na zápasy proti mládežnickým výběrům Česka a Slovenska. Sborná v Turnově a Vrchlabí posbírala proti Česku tři vítězství, ke kterým Rodionov pomohl jednou asistencí.