Sobota 22. ledna 2022
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno, sněžení 0°C

Co si zabalili biatlonisté na cesty po Svěťácích? Do sezony s 18 000 diamanty!

Autor: zal
 • Čeští biatlonisté vstoupili do sezony.

  Flinta, lyže, hůlky, kombinéza. Jasně, bez toho biatlonisté na Svěťáky neodjedou. V báglech na start olympijské sezony vezli ale i věci, které byste u nich možná nečekali. Co všechno vyndali naši reprezentanti z batůžků?

 • Kilová svíčka

  Je to vždycky věda, co si s sebou zabalit. „Když letíš a máš limit 23 kilo, tak přemýšlíš hlavně nad biatlonovými věcmi,“ povídal v průzkumu pro svazový web biatlon.cz novic Mikuláš Karlík (22). Že zkušenosti s věkem člověk nezískává jen na střelnici, potvrzuje sedmi sezonami v SP ošlehaná Lucie Charvátová (28). „Mám kilovou svíčku, kterou když zapálíš, tak připomíná praskající krb,“ přiznala. To musel spartánsky spakovaný juniorský vicemistr světa koukat, když Lucka ve švédském Östersundu vybalila obří kus vosku, zatímco jemu zůstalo místo jen na notebook a telefon.

  Novic Mikuláš Karlík ještě nemá tolik zkušeností s balením. Novic Mikuláš Karlík ještě nemá tolik zkušeností s balením.Foto Petr Slavík (Český biatlon)
 • Strojek na vlasy

  Na cestách stráví valnou část zimy, a tak týmový kadeřník není od věci. Tuhle funkci v českém mančaftu zastává Jakub Štvrtecký. „Zase budu stříhat. Samozřejmě počítám s inflací, takže musím zveřejnit nový ceník,“ smál se.

  Jakub Štvrtecký je vyhlášeným lazebníkem. Takhle stříhal Krčmáře. Jakub Štvrtecký je vyhlášeným lazebníkem. Takhle stříhal Krčmáře.Foto Petr Slavík (Český biatlon)
 • Tisíce démantů

  Kilová svíce nebyla jediným pokladem v zavazadle Lucky Charvátové. „Dál rozvíjím svou kreativitu. Loni jsem vymalovávala obraz, letos nalepuju diamanty. Je jich asi 18 tisíc a dohromady pak utvoří ten obraz. To mě baví,“ prozradila.

  Česká biatlonistka Lucie Charvátová ráda rozvíjí svou kreativitu. Česká biatlonistka Lucie Charvátová ráda rozvíjí svou kreativitu.Foto Instagram
 • Adventní kalendáře

  Vlastnoručně dělané balíčky s překvapením dostali od přítelkyně Vítězslav Hornig a od maminky Markéta Davidová. „Jenže mi do jednoho okénka dala prskavky, které neprošly letištní kontrolou. Musela jsem se pro tašku vracet, aby z ní pán mohl prskavky vyndat, a čekalo na mě celé letadlo,“ vyprávěla Makula, která na přílet kontrabandu musela den čekat.

  Markéta Davidová dostala od maminky adventní kalendář. Markéta Davidová dostala od maminky adventní kalendář.Foto Instagram