Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Manželka kouče Pešána Lucie na rovinu: Ester snowboard brzdí!

Autor: ris

Byla na třech olympiádách, patřila mezi nejvýraznější postavy historie českého alpského lyžování, takže se zájmem sleduje, jak si na svazích vedou její následovníci. Hlavně pak dvojnásobná olympijská medailistka Ester Ledecká. Jaký lyžařský pokrok podle Lucie Hrstkové-Pešánové (40) od poslední olympiády udělala?

„Strašně vyrostla,“ chválí svoji úspěšnější nástupkyni na webu aktuálně.cz bývalá reprezentantka, která sama nikdy nepatřila mezi olympijská štístka. Třikrát po sobě na Hrách ani jednou nedokončila jak slalom, tak oblíbený obřák. Jejím nejlepším umístěním bylo patnácté místo z alpské kombinace v Naganu 1998.

V tom jí Ledecká dávno předčila. A na dvou prkýnkách by byla podle manželky kouče hokejové reprezentace Filipa Pešána ještě lepší, kdyby nadobro nechala v lyžárně její oblíbené prkno. „Osobně si myslím, že ji snowboarding pořád ještě brzdí v tom, aby byla lepší a lepší. Kdyby se zaměřila jen na lyžování, jezdila by na stupních vítězů hodně často, o tom jsem přesvědčená,“ uvedla Lucie.

Jedním dechem ale dodala, že Ester její univerzálnost nevyčítá, ale respektuje. „Je to její věc. Buď k tomu rozhodnutí jednou dospěje, nebo bude pořád obojživelnicí, což je zase něco, co je velmi výjimečné,“ uzavřela Hrstková-Pešánová.