27. ledna 2022 • 19:48

Odlet na ZOH: všichni negativní, na palubě hvězdy, část hokejistů i Pešán

Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Cizinec ve Spartě? Jednou stačilo, hlásí Lafata. Podle Bednáře je problém jinde
SESTŘIH Z MS: Kazachstán - Slovensko 3:4. Slafkovský nastartoval favorita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobrá zpráva na úvod. Všichni členové olympijské výpravy, kteří dnes dorazili k odletu na zimní Hry do Pekingu, měli negativní test na koronavirus. Po upřesnění počtu cestujících je na palubě 139 pasažérů, včetně 69 sportovců z deseti sportů.Biatlonistka Markéta Davidová zvolila růžový respirátor, její reprezentační kolega Michal Krčmář škádlil zlatou barvou. Podstatné bylo, že start české výpravy do Pekingu nezkomplikoval jediný pozitivní test na COVID.

„Mám radost, že po dnešním testování nepřibyl nikdo pozitivní,“ oznámil Alexandr Kliment z mediálního týmu ČOV.

Čtvrteční odlet nestihli kvůli karanténě biatlonista Adam Václavík, hokejistka Natálie Mlýnková a několik členů mužského hokejového týmu. Všichni ostatní, kteří absolvovali poslední test jen těsně před odletem, jsou ale v pořádku a měli místo v olympijském Airbusu A330. A to i hlavní kouč národního týmu Filip Pešán, s nímž do Pekingu v první várce zamířilo sedm hráčů a další tři členové realizačního týmu. 

Trenér hokejové reprezentace Filip Pešán před odletem do Pekingu
Trenér hokejové reprezentace Filip Pešán před odletem do Pekingu

„Proces naloďování začal brzy odpoledne. Sportovci přišli na terminál číslo 1. Přijali jsme celou řadu opatření, která jsme konzultovali s hygienou,“ uvedl Kliment. „Naši sportovci měli vyhrazenou část terminálu 1 pro sebe, nemíchali se s ostatními cestujícími, měli vlastní toalety i vlastní gate. V letadle budou mít sportovci celou cestu respirátor FFP3, stravují se na střídačku. Snažíme se minimalizovat riziko.“

Atmosféra na letišti Václava Havla byla o něco úzkostnější než v minulosti, což byl důsledek současné pandemické situace v zemi a také loňským letem na OH do Tokia, který skončil šesti pozitivními případy.

„Atmosféra je jiná, ale takový Michal Březina, to byl starý Michal Březina, jak ho známe, usměvavý. Bylo vidět, že ač jsou sportovci ostražití a snaží se dodržovat opatření, atmosféra těšení, očekávání, tam byla. I když pod respirátory nevidíte,“ usmíval se Kliment.

Zatímco v minulosti české olympijské výpravy většinou cestovaly z vojenského letiště ve Kbelích, tentokrát ČOV neobjednal vládní speciál, ale komerční charter. Letadlo by mělo do Pekingu dorazit v pátek v poledne pekingského času, tedy v pět hodin ráno českého času.

Další sportovci poletí do Číny většinou komerčními linkami. Ester Ledecká cestuje v pondělí, zbytek mužského hokejového týmu poletí ve středu 2. února.

ONLINE PŘENOS - ZOH 2022 ...
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Ester Ledecká Ester Ledecká Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Markéta Davidová Markéta Davidová Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Obnovit
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
16:28
20. 2. 2022
Martina Sáblíková

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: „Zakončení se sportovci je vždy krásné, ale já upřímně mám radši zahájení. Když vidím, jak zhasíná oheň, tak končí čtyřletá etapa a mně to přijde hrozně smutné,“ řekla česká vlajkonoška Martina Sáblíková. Přiznala, že před začátkem her měla strach, jak bude olympiáda v Číně vypadat. „A myslím si, že jsem nebyla jediná. Ale myslím, že to bylo zvládnuté na jedničku,“ uvedla čtyřiatřicetiletá rychlobruslařka a pochválila vedení české výpravy za servis pro sportovce.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:52
20. 2. 2022
 

Osmou držitelkou Ceny Věry Čáslavské za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí je bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:38
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Podívejte se na sestřih z krásného loučení s olympiádou!

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:34
20. 2. 2022
 

Jen dvě medaile z Pekingu místo sedmi z Pchjongčchangu. Podle předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala ale problém českého sportu není v počtu medailí, nýbrž v nefunkčním systému českého sportu. „Myslíme si, že to vždycky nějak utáhneme,“ říká Kejval. Rozhovor čte zde: Za čtyři roky se nezměnilo nic, hokejisti se scházeli jak švábi na pivo

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:20
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Olympijský oheň zhasl, nad Ptačím hnízdem se takhle rozzářil ohňostroj i nápisy Jeden svět, Jedna rodina...

Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně

Vstoupit do diskuse
3
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud