Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Ukrajinský fotbalista Mykolenko: Od pořadatele dostal obálku, obsah ho šokoval

Autor: pl

Víkendové utkání mezi Evertonem a Manchester United vzbudilo pozornost především zkratem Cristiana Ronalda, který po zápase jednomu z fanoušků mrsknul telefonem o zem. Tato kauza zastínila mnohem příjemnější pozápasový moment. Jeden z pořadatelů si vyhlédl domácího obránce Vitalije Mykolenka a předal mu obálku se vzkazem pro Ukrajinu.

Se zážitkem se s veřejností podělil sám Mykolenko na svém instagramovém profilu. „Dnes jsem po duelu obdržel dopis od našeho pořadatele Tommyho, který mi vyrazil dech. Opravdu jsem nenacházel žádná slova po jeho otevření. Doufám, že si tenhle příspěvek nevezme Tommy nějak špatně,“ napsal dvaadvacetiletý bek na sociální síť pod fotku s dopisem a penězi.

„Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat tomuto muži s velkým srdcem, který pomohl mé domovině, i všem jemu podobným.“ Přesnou částku, kolik pořadatel Tommy daroval, ale neuvedl. Dopis obsahoval kromě peněz ještě tato slova: „Sláva Ukrajině. Prosím, věnuj tyto peníze na pomoc svým krajanům! – Tommy x.“

Nebyl to ale první projev solidarity směrem k Mykolenkovi. Dva dny po vpádu ruských okupantů na Ukrajinu se hrál zápas mezi Evertonem a Manchesterem City, kde hraje Mykolenkův parťák z reprezentace Oleksandr Zinčenko. Fanoušci jim tehdy dali svými hlasivkami jasně najevo, že za nimi stojí. A to i přesto, že Mykolenko byl tehdy jen na lavičce. Oba hráče tohle gesto od příznivců z tribun dojalo k slzám.

Ukrajinský obránce Vitalij Mykolenko
Ukrajinský obránce Vitalij Mykolenko