Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Děsivá scéna na MS: Šimek unikl jen o vlásek!

Autor: ptr

Čtvrtý zápas národního týmu na mistrovství světa přinesl fanouškům zatím asi nejvíce radosti. K týmu se připojil vzývaný »spasitel« David Pastrňák (25) a reprezentace zapsala pohodlné vítězství. Jeden okamžik však přinesl i strach. Obránce Radim Šimek (29) si v klidu seděl na střídačce, když přilétl Lotyš Rubins ze souboje a trefil ho bruslí do hlavy.

Klasický souboj u mantinelu mohl skončit všelijak. Matěj Stránský doslova vystřelil Kristianse Rubinse ze hřiště na českou střídačku a ten nekoordinovaně přilétl mezi sedící hráče. V závěru svého pádu trefil bruslí Radima Šimka do helmy a chybělo jen pár centimetrů, aby bylo zle.

To ostatně přiznal i sám Šimek, který incident glosoval na sociální síti. „Trochu štěstí. To by mě museli sešívat asi šicím strojem,“ bral po zápase situaci s humorem. V první chvíli mu však jistě zatrnulo. Přece jen podobných zranění světový hokej už pár viděl. Je to vždy velmi nepříjemné a může jít i o život.

Například slovenský hokejista Richard Zedník dostal v roce 2008 v NHL bruslí do krku a z tepny ztratil děsivých dva a půl litru krve. Věřme, že podobný incident se už nikdy opakovat nebude a všichni hráči přečkají nejen šampionát ve zdraví.

Radim Šimek unikl letící brusli jen o vlásek.
Radim Šimek unikl letící brusli jen o vlásek.