20. května 2022 • 08:50

Češi pod lupou: Pasta s Krejčím? Lahůdka. Blümel rozsvítil Hertla

0
  • Michael Špaček se proti Lotyšům prosadilMichael Špaček se proti Lotyšům prosadilFOTO: Pavel Mazáč (Sport)

Přesně tohle národní tým potřeboval! Češi na MS zvládli zápas s Lotyšskem, po skvělé první třetině nakonec vyhráli 5:1. A po blamáži s Rakouskem se mužstvo trenéra Kariho Jalonena může alespoň částečně uklidnit. Fungovala spolupráce Davidů Pastrňáka s Krejčím, dařilo se ovšem i dalším formacím. Jak české hráče ohodnotili redaktoři deníku Sport, kteří duel sledovali přímo v Tampere?

• Karel Vejmelka          7

Česko hrálo od začátku dobře, i gólman byl v pohodě. Za vyrovnaného stavu v úvodu předvedl pár jistých zákroků.

Karel Vejmelka inkasoval jen jednouFoto ČTK

• Filip Hronek   8

Čekáte od něj ofenzivu. Proti Lotyšům se dostavila. Dvakrát mu nachystal šanci Pastrňák, jednou v ní byl faulovaný.

David Pastrňák v diskuzi s Filipem HronkemFoto Pavel Mazáč / Sport

• Michal Kempný          7

Snaží se spíš jistit Hronka. Jednou se snažil trefit soupeře zadkem ve stylu Oldřicha Machače, ten se jen na širším hřišti vyhnul.

Michal Kempný v utkání s LotyšskemFoto ČTK

• Tomáš Kundrátek       7

Drží svůj standard na MS a ten je u něj velmi slušný. Jako první se jel zastat Vrány, když ho obr Batna trefil do kolene.

• Jan Ščotka      6

Namontoval se k lotyšskému gólu, když se mu nepodařilo zastavit průnik kolem brány. Jinak měl slušné momenty.

iSport.cz studio s Milošem Říhou po zápase Česko - Lotyšsko

• David Sklenička         8

Jednou ho sice ukázkově vyzpovídal Jelisejefs, ale jinak? Při defenzivní práci velmi přesný. Těžko se kolem něj procházelo.

• Radim Šimek  7

Dobře čte hru, hlava pořád nahoře a hledá, jak by nahrávkou zrychlil hru. Fakt nechápete, proč v San Jose přestal hrát.

• Michal Jordán 7

Ukázka jeho obětavosti? Ve 35. minutě zastavil tvrdě akce na mantinelu. Lotyši ale získali puk, za 10 sekund zblokoval střelu.

• David Pastrňák           9

V plné parádě ukázal, co dovede. Do týmu napumpoval energii, elán a klid. Jednou skóroval, další trefu připravil Červenkovi. Galapředstavení.

• David Krejčí   9

Už chápete, proč chtěli hrát Pasta s Krejčím spolu? Jejich souhry musely hřát fanoušky u srdce. Gól na 5:0? Lahůdka.

• Roman Červenka        9

Jak k medvědím dvojčatům zapadne rozjetý kapitán? Utkání proti Lotyšům ukázalo, že prozatím skvěle. Zapsal 1+1.

Česká reprezentace slaví výhru nad LotyšskemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Matěj Blümel  8

Příchod Pastrňáka ho poslal do druhé lajny. Cíl? Rozsvítit parťáka Hertla. Taky tenhle záměr vyšel. Byl u gólu na 4:0.

Hynek Zohorna se raduje po gólu LotyšskuFoto Pavel Mazáč / Sport

• Tomáš Hertl    8

Konečně jste na jeho tváři viděli jindy běžný rozzářený úsměv. Odvedl výbornou práci u prvního gólu, později se sám radoval.

Tomáš Hertl se dočkal gólu, prosadil se proti LotyšskuFoto Pavel Mazáč / Sport

• Hynek Zohorna          8

Mnozí fanoušci se divili tomu, že zůstal ve druhém útoku. Ukázal proč. Bruslil, bojoval. Vstřelil důležitý první gól.

Hynek Zohorna otevřel proti Lotyšsku skóreFoto Pavel Mazáč / Sport

• Jakub Vrána    7

Ve druhé třetině schytal ošklivý zásah koleno na koleno od Lotyše Batny. Vypadalo to zle, nakonec se ale na led vrátil. Výkonem šel nahoru.

Jakub Vrána v utkání proti LotyšskuFoto ČTK

• Jiří Černoch    6

Nebyl tolik viditelný. Jednou v první třetině nadějně střílel, jinak se do šancí příliš nedostával. Jednu ale hezky připravil Vránovi.

• Jiří Smejkal     6

Nejvíc byl vidět ve 32. minutě, když se zapřel u mantinelu a čistě, avšak drtivě zmuchlal Lotyše Abolse. Pracovitost mu ale neupřete.

Miloš Říha o přínosu Pastrňáka: Demolice soupeře, v každém střídání měli šanci

• Matěj Stránský           7

Hodně kritizovaný forvard byl sesunutý do čtvrté lajny. A hrál solidně. Za parťáky byl trochu schovaný, ale stejně – povedený večer.

• Michael Špaček          8

Naposledy se v národním týmu trefil na olympiádě v Pekingu. Včera zvyšoval na 3:0. Byla z něj cítit velká úleva.

Michael Špaček se proti Lotyšům prosadilFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Jakub Flek      8

Výborný zápas! Dvakrát se dostal do šance, ani jednou neuspěl. Příkladnou bojovností ukradl puk a připravil ho na gól Špačkovi.

Česká radost v utkání s LotyšskemFoto Pavel Mazáč / Sport

0

MS v hokeji 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě

Program a skupiny MS v hokeji 2024 Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.