Neděle 14. srpna 2022
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 26°C

Útočník napadl atleta při rozcvičce: Zraněné oko a rekordní běh!

Autor: pl

Něco takového diváci na mistrovství Francie v atletice rozhodně nečekali, a už vůbec ne samotný překážkář Wilfried Happio (23). Toho během rozcvičky napadl neznámý muž a zranil ho v obličeji. Mladý atlet do závodu na 400 metrů překážek nejenže nastoupil, ale taky ho vyhrál, stal se národním šampionem a vytvořil si nový osobní rekord! Díky výhře bude moct nastoupit na červencovém MS.

Do startu závodu na národním atletickém šampionátu v Caen zbývalo 20 minut, a Happio se rozcvičoval jako obvykle. Pak ale k němu přišel neznámý muž, a zeptal se ho, jestli se jmenuje Wilfried Happio. Poté, co mu to závodník potvrdil, ho muž začal zuřivě mlátit. Rodákovi z francouzské obce Bourg-la-Reine pomohl jeho trenér Olivier Vallaeys, který útočníka zpacifikoval. Podle informací deníku L´Équipe má být násilníkem bratr známého sportovce. Konkrétní jméno ale neuveřejnili.

„Jsme v šoku. Ten chlap byl nakonec zatčen. Wilfried je v pořádku. Nicméně nemám slov, to jeho napadení, to byla čirá agrese. Je skandální, k čemu došlo,“ uvedl Vallaeys pro tiskovou agenturu AFP.

Jednooký rekord

Happio utrpěl poranění v obličeji. Nejvíc to odneslo jeho levé oko, na kterém měl náplast, a kromě toho si dal přes oko i čelenku. Se vzhledem piráta se tak postavil na startovní čáru. Hádejte co, Happio vyhrál! A nejen to. Kromě vítězství si s časem 48,57 vteřin vytvořil nový osobní rekord a pátý nejlepší čas mezi Francouzi na tuto vzdálenost! Mimo jiné se díky této výhře zúčastní mistrovství světa v Eugene. Po závodu se ale o napadení bavit nechtěl.

„Nemám náladu mluvit o tom incidentu před začátkem. Nyní se vyšetřuje. Závod byl ale mnohem těžší, když jsem viděl jen na jedno oko. Pocit vítězství byl ale dobrý,“ nechal se po triumfu slyšet olympijský semifinalista z Tokia se slzami v očích a krví na nose.

Francouzský překážkář Wilfried Happio byl napaden během rozcvičky, přesto závod vyhrál, vytvořil si nový osobní rekord a kvalifikoval se na MS v Eugene
Francouzský překážkář Wilfried Happio byl napaden během rozcvičky, přesto závod vyhrál, vytvořil si nový osobní rekord a kvalifikoval se na MS v Eugene