Luboš Brabec
11. dubna 2022 • 18:35

Robben si zaběhl maraton: Nebyla to legrace. Slušný čas, Nedvěda by porazil

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni ukončil fotbalovou kariéru, jejíž klubová část byla spojená především s mnichovským Bayernem, včera se někdejší útočník Arjen Robben (38 let) pustil do dalšího sportovního dobrodružství. Zaběhl si maraton v Rotterdamu, ve velmi slušném čase 3:13:40. „Nebyla to legrace, opravdu ne. Zvládl jsem to, a to je tak všechno. Byl to boj,“ prohlásil v cíli bývalý nizozemský reprezentant.Společnost mu na trati dělal o devět let starší krajan Erben Wennemars, někdejší osminásobný mistr světa v rychlobruslení a dvojnásobný bronzový medailista z olympijských her.

Robben si pochvaloval skvělou atmosféru v ulicích města a přiznal, že s podporou fanoušků se mu běželo snáze. „Díky všem, kdo fandili. Ohromně mi to pomohlo.“

Jestli maraton v Rotterdamu byl ojedinělou záležitostí, nebo zkusí svůj čas výhledově vylepšit, o tom se nezmínil. Každopádně výkon je vzhledem k věku i jeho historii zranění velmi dobrý. Pro srovnání: Pavel Nedvěd ve čtyřiceti letech zaběhl maraton v Praze za 3:49:51.

Nejsou jedinými šampiony z kolektivních sportů, kteří se po konci profesionální kariéry začali víc věnovat běhání. V květnu 2019 si maraton ve Vancouveru zkusila – ve stejném věku – švédská hokejová dvojčata Sedinova. Henrik trasu zvládl za 3:24, Daniel byl ještě o třináct minut rychlejší a na podzim v Amsterdamu pak dokonce osobní rekord vylepšil na 2:57!

Bratři Sedinové v cíli maratonuFoto Profimedia.cz

Už v roce 2011 bývalý fotbalový brankář Edwin van der Sar absolvoval maraton v New Yorku (4:19) a tři roky po něm se v Londýně ukázal neméně slavný útočník Michael Owen (3:45). Neběželi ovšem na výkon, jejich cílem bylo vybrat co nejvíc peněz na charitu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud