Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Další komplikace pro legendárního Pelého (82): Opět v nemocnici!

Autor: ČTK, pl

Legendární fotbalista Pelé, jenž se dlouhodobě léčí s rakovinou, byl opět přijat do nemocnice v Sao Paulu. Podle ESPN Brasil ho trápí otoky a problémy se srdcem, podstoupí proto sérii vyšetření, která by měla pomoci odhalit příčinu. Informace o hospitalizaci trojnásobného mistra světa potvrdila na sociálních sítích i jeho dcera.

Dvaaosmdesátiletý někdejší útočník se s rakovinou léčí od loňského září, kdy lékaři při rutinní prohlídce objevili nádor v tlustém střevě. Po jeho odstranění se jeden z nejlepších fotbalistů historie podrobil několika chemoterapiím a opakovaně pobýval v nemocnici. Při kontrolách lékaři nádor objevili i v játrech a plicích, trápil ho i zánět močových cest.

Podle britského deníku Daily Mail navíc chemoterapie v Pelého případě už nezabírají. Při nástupu do nemocnice mu také byla diagnostikována duševní porucha poté, co začal být neklidný.

Fotky jako důkaz

Někdejší reprezentant Brazílie má mimo jiné potíže s konzumováním jídla. Lékaři se domnívají, že to má na svědomí jaterní encefalopatie. Jedná se o poruchu nervového systému vlivem těžkým onemocněním jater.

Zatím není jasné, jak dlouho bude muset Pelé v nemocnici zůstat, nicméně po svém boku má svou ženu Marciu a také pečovatele. Jeho dcera Kely, která žije mimo Brazílii, uvedla na Instagramu, že její otec je mimo ohrožení života. ,,Média dnes vyhlásila poplach ohledně zdravotního stavu mého táty. Mohu vás ujistit, že můj otec je mimo ohrožení života. Budu u něj na Nový rok, a slibuji, že pošlu fotky," uvedla Pelého dcera.

Zástupci nemocnice Pelého zdravotní stav nekomentovali. Jeho manželka naznačila, že jihoamerická ikona je v nemocnici kvůli standartní chemoterapii a kontrolám. Pelé za svou bohatou kariéru nastřílel 655 gólů v 700 zápasech. Za reprezentaci nastoupil ve dvaadevadesáti případech, a připsal si 77 přesných tref. Kromě toho třikrát vyhrál mistrovství světa.

Legenda světového fotbalu Pelé byl zase převezen do nemocnice
Legenda světového fotbalu Pelé byl zase převezen do nemocnice