Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Tragická smrt na MS v Kataru: Zemřel další žurnalista!

Autor: pl

Neuběhlo ani osmačtyřicet hodin od smrti amerického novináře Granta Wahla (†48) na fotbalovém mistrovství světa v Kataru, a organizátoři už hlásí další smrt v řadách žurnalistů. Konkrétně se jedná o fotografa Chálida al-Misslama.

Fotožurnalista pracoval pro tamní televizi Al Kass TV. K jeho šokujícímu úmrtí došlo v neděli poté, co během semifinálových duelů zkolaboval. Poté byl převezen do nemocnice, kde ale svůj boj o život prohrál.

O celé události informoval katarský list Gulf Times. „Katařan Chálid al-Misslam náhle zemřel zatímco pracoval na mistrovství světa,“ napsali na Twitter. „Věříme, že se mu dostane od Alláha milosti a odpuštění. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast.“ Detaily jeho smrti nejsou známé.

Výhrůžky smrtí

Jde tak už o druhé úmrtí žurnalisty na tomto šampionátu. Den před smrtí al-Misslama zemřel americký novinář Grant Wahl, který zkolaboval na tribuně během utkání Argentiny s Nizozemskem. Několik dní před svou smrtí byl Wahl zadržen, protože se na stadion snažil dostat v duhovém tričku, což se nelíbilo tamním organizátorům. Jak je totiž známo, Katařané jsou silně netolerantní vůči homosexuálům. Jeho bratr Eric, který je gay, ale uvedl, že to tak hodlat nenechá.

„Můj brácha měl na sobě duhové triko kvůli mně. Byl zdravý. Navíc mi chvíli předtím, než zemřel, psal, že obdržel výhrůžky smrtí. Zkrátka nevěřím tomu, že můj bratr zemřel jen tak sám od sebe. Věřím, že ho někdo zabil. Prosím o jakoukoliv pomoc v souvislosti s tímto případem,“ sdělil Eric ve videu na Instagramu. Kromě více než šesti tisíc dělníků se tak z Kataru domů už nevrátí ani dva pracovníci ze světa novinařiny.

Katarský fotograf Chálid al-Misslam zemřel v nemocnici. Příčina smrti je nejasná
Katarský fotograf Chálid al-Misslam zemřel v nemocnici. Příčina smrti je nejasná