Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno, déšť 14°C

Legendární jezdec (†55) zahynul při tragické nehodě: Zůstaly po něm tři děti!

Autor: ptr

Šílenou tragédií skončil víkendový závod dragsterů v Austrálii. Zdejší trať si vybrala tu největší oběť, když o život připravila slavného závodníka Sama Fenecha (†55). Ten podlehl zraněním, která utrpěl při nárazu do věže pro kameramana. Zanechal po sobě ženu Natalii a tři děti.

Vše se seběhlo neskutečně rychle, tak jak tu u tohoto typu závodů bývá. Závod speciálně upravených vozidel, takzvaných dragsterů, se odehrávají na dlouhém rovinatém úseku, kde se oba řidiči snaží dosáhnout co nejvyšší rychlosti a tím protnout cílovou pásku dříve než soupeř. Sam patřil k naprosté špičce tohoto odvětví a jeho skon zarmoutil celou komunitu.

Během osudného klání se Fenech řítil rychlostí okolo 400 km/h, když jeho vozidlo ztratilo přilnavost a vyletělo do vzduchu, kde se posléze střetlo s věží pro kameramana. Dragster se rozbil na kousky a ani snaha o okamžitou resuscitaci bohužel neměla sebemenší šanci na úspěch. Život kameramana v ohrožení není a po nehodě byl převezen do nemocnice.

Svou lítost v oficiálním prohlášení vyjádřilo i vedení osudového závodu. „Top Fuel Racing Australia s hlubokým zármutkem oznamuje, že Sam Fenech, jezdec Fabietti Racing Doorslammer, zemřel na následky zranění, která utrpěl při nehodě na Willowbank Raceway. Vyjadřujeme naši soustrast a podporu rodině i celému jeho týmu. Nehoda je vyšetřována policií a proto zatím nebudeme poskytovat žádné další komentáře.“

Australský závodník Sam Fenech
Australský závodník Sam Fenech