Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Nároďák dnes v Tampere čeká čtvrtfinále proti Americe. Úkol zní jasně: USAďte je!

Autor: Jiří Beneš

Den co den v kabině luští křížovku z New York Times. Každý ví něco, ale dohromady všechno! Přesně taková je i jejich hra. Teď jde o to, aby Američané ve čtvrtfi nále MS nevyřešili tajenku, kterou vymyslí český nároďák

Co musejí Jalonenovi hoši udělat, aby soupeře, jehož vloni na stejném místě dvakrát porazili, něčím překvapili? Hodně! Tentokrát půjdou do zápasu jako outsideři. Zámořský celek, vedený koučem San Jose Davidem Quinnem, byl ve skupinové fázi v nejlepší formě ze všech. Jak zastavit tuhle mašinu? Hoši, máme pro vás tři rady:

Provokujte

Na rovinu, ve hře pět na pět Češi moc šancí na úspěch nemají. V této činnosti nepřehráli jediný silnější tým. Vlastně ani zoufalé Slovince. Takže tudy cesta nevede. A tak se budou muset ukazovat i jiné schopnosti než ty hokejové. Červenka, Voženílek, Zohorna, ti všichni se protivníkovi umějí dostat pod kůži. Mohli by si vykoledovat nějaké to zbytečné vyloučení soupeře, protože i dnes bude platit, že rozhodovat budou přesilovky, které Kubalíkovi a spol. docela klapou.

Vleťte na ně

Rozjetí jsou Američané perfektně. Než ale zařadí trojku, tak to pěkně trvá. Pomineme-li zápasy proti trpaslíkům z Francie, resp. Maďarska, skórovali v první třetině jen jednou proti Švédsku. Jinak dali nejrychlejší gól ve 26. Minutě Němcům. „Začali jsme vlažně, ale pak jsme se zlepšovali a zlepšovali,“ hodnotil Quinn duel proti Rakousku 4:0. Češi tak nemají na co čekat. Na soupeře musejí vletět jako roj vos. Jedině tak se pak můžou dít velké věci.

Palte

Bez ranky nejsou branky! Chlapi musejí hodit za hlavu nudné skupinové vystoupení, kde střelby byly méně než vegetariánů ve »steakhousu«. Pokud by ofenzivní naivita měla pokračovat, zítra bude reprezentace v Praze jako na koni. Zato bez placky i fanfár. Jen tak mimochodem, Češi vyslali za sedm zápasů na protivníky o 77 střel méně než Američané. Budou-li v nastaveném trendu pokračovat, tým s průměrným počtem obdržených gólů na zápas 1,14 uspěje v suchém triku.

Jak si nároďák poradí s Američany?
Jak si nároďák poradí s Američany?