Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Děsivé zranění biatlonového krále Johannese Bö: Uštkl ho had!

Autor: TT

Práce na zahradě může skýtat mnohá nebezpečí! Častými úrazy při této činnosti jsou například pády ze žebříku či poleptání chemickými přípravky na plevel. Kuriózní zranění se však stalo norskému biatlonistovi, hvězdný Johannes Thingnes Bö (30) byl pokousán zmijí.

Povrch Norska je velmi členitý, což vytváří mnoho různých prostředí a stanovišť, ve kterých je poměrně velká rozmanitost živých tvorů. I přes severní polohu této krásné a bohaté země zde žijí i plazi, najdeme tu hned tři druhy hadů, včetně jedovaté zmije obecné.

Pětinásobný olympijský vítěz, sedmnáctinásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz celkového hodnocení světového poháru, Johannes Thingnes Bö, se bezstarostně věnoval zahradničení, jakoby se nechumelilo. Rozhodně nečekal, že se za pár hodin ocitne v nemocnici.

„Když jsem přišel domů, viděl jsem, že mi z nohy teče krev. Poté jsem si všiml, že tam mám dvě ranky v pravém úhlu. Dal jsem si dvě a dvě dohromady,“ vykládal Bö v rozhovoru pro veřejnoprávní vysílání norské televize NRK.

Později se ukázalo, že jde o zmijí uštknutí. I když jen zřídkakdy ohrožuje život, třicetiletý sportovec nakonec odjel na pohotovost. „Cítil jsem se tam již bezpečně. Bylo o mě dobře postaráno,“ pochválil norský biatlonista lékařskou péči ve své domovině.

Navíc dokázal z hadího uštknutí získat i něco pozitivního. Jak se přeci jen říká, všechno zlé je k něčemu dobré. „Je na tom něco zvláštního, ale teď jsem viděl hady a byl jsem jimi uštknut, přesto se bojím méně než kdy dřív. Hodně jsem to teď zkoumal. Strach, který jsem měl předtím, už tady není,“ divil se Bö své nově nabyté kuráži.

“Doufám, že mi kousanec dodá stejné magické superschopnosti, jako měl Spider-Man se svým pavoučím kousnutím," vtipkoval Bö narážkami na populárního komiksového hrdinu od Marvelu.

Johannes Thingnes Bö byl v poslední době často sužován nehodami a následnými zdravotními lapáliemi, které rapidně ztížily průběh jeho letní přípravy. Smůla se mu doslova lepila na paty, stíhala ho jedna pohroma za druhou. Kromě hadího kousnutí se totiž potýkal například s oční infekcí či s následky dvojnásobného pádu. Pevně doufáme, že si již svou smůlu vybral a že ho nic dále nebude brzdit od jeho sportovních cílů.

Johannes Thingnes Bö, pětinásobný olympijský vítěz v biatlonu, byl uštknut zmijí při práci na zahradě.
Johannes Thingnes Bö, pětinásobný olympijský vítěz v biatlonu, byl uštknut zmijí při práci na zahradě.