Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Saganův ,,parník", křivky Cibulkové nebo Gáboríkův ráj: Jaké jachty obývaly slovenské hvězdy?

Autor: pl
 • Na jakých jachtách si užívali například Dominika Cibulková, Peter Sagan nebo Marián Gáborík?

  K létu, které zrovna začalo, neodmyslitelně patří dovolená, kde si člověk užije teplo, moře nebo pláž. Pokud by se vám nechtělo trávit čas na souši, můžete vyrazit na vodu, ať už lodí nebo jachtou, pokud máte v kapse větší obnos. Právě na nich trávily v minulosti čas hvězdy slovenského sportu jako například extenistka Dominika Cibulková (34), cyklista Peter Sagan (33) nebo někdejší hokejový sniper Marián Gáborík (41). Jak vypadal jejich plovoucí luxus?

 • Peter Sagan

  Nejslavnější slovenský cyklista musel před šesti lety zkousnout pořádně hořkou pilulku v podobě vyloučení z Tour de France, které se navíc později ukázalo jako neoprávněné. Rány si tak Sagan lízal na dovolené u břehu italské obce Portofino. V přístavu na něj čekala legendární jachta Christina O., kterou v minulosti vlastnil legendární miliardář Aristoteles Onassis. Příjemné chvíle na ,,parníku" trávil po boku své tehdy těhotné manželky Katky a kamarádů.

  Podle dostupného ceníku mohl slavný cyklista vypláznout za týden na jachtě až 13 milionů korun. Sagan ale nelituje ani jedné utracené koruny. ,,Měli jsme se doslova neskutečně. Děkuji celé posádce za pohostinnost. Díky nim jsme přežili nezapomenutelné chvíle," citoval věhlasného závodníka web Šport24.

  Slovenský cyklista Sagan byl před lety na jachtě, kterou v minulosti vlastnil legendární miliardář Aristoteles OnassisFoto Twitter

 • Dominika Cibulková

  Někdejší světová čtyřka vyrazila před necelými dvěma lety s rodinou do Chorvatska, kde svou dovolenou trávili na luxusní jachtě Azimut 60 Aluminia. Kolik stojí týdenní pobyt na tomto vyšperkovaném plavidle? Podle zahraničních informací byste museli vysolit necelý půl milionu korun. Součástí jachty jsou tři dvoulůžkové kajuty, kuchyň, místnost na posezení, a dokonce i prostor na opalování, který se nachází na přední palubě.

  Jachta Azimut 60 Aluminia, na které strávila dovolenou někdejší slovenská tenistka Dominika Cibulková, luxusem rozhodně nešetříFoto sailingforever.eu

 • Marián Gáborík

  Ani vítěz Stanley Cupu z roku 2014 nezaostává za svými sportovními kolegy. Ba co víc, na rozdíl od Sagana a Cibulkové si jachtu nejenže rovnou koupil, ale zároveň si společně s manželkou udělal před pár lety i kapitánské zkoušky, takže kormidlovat jachtu Sessa C68 může úplně sám! ,,Kapitánka Ivana se hlásí do služby," oznámila tehdy Gáboríkova žena na instagramu. Jachtu Gáborík pořídil od slovenského exministra Juraje Miškova, který za ní v roce 2011 zaplatil necelých 30 milionů korun.

  Tento typ jachty má uvnitř tři až čtyři velké kajuty s koupelnami, překrásný obývací pokoj s kuchyní nebo člun, na kterém Gáborík rád vyráží společně se svou milovanou Ivanou. 

  Exhokejista NHL Marián Gáborík si před časem pořídil luxusní jachtuFoto Instagram

 • Galerie

  Cibulková byla na jachtě obklopena luxusem
  Cibulková byla na jachtě obklopena luxusem

 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###