Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Kauza ohledně bývalého hráče Sparty nekončí: Narození po smrti své matky?!

Autor: OB

Gabonský reprezentant Guélor Kanga Kaku, si od sezení před disciplinární komisí Konfederace afrického fotbalu neodpočine. Před dvěma lety musel kvůli obvinění fotbalového svazu DR Kongo vysvětlovat nesrovnalosti o věku a místě narození, které byly uvedeny v jeho pasu. Z tohoto nařčení byl však očištěn. Tentokrát se však bude řešit jiné téma.

Na hráče, momentálně působícího v srbském týmu Crvena zvezda Bělehrad se v průběhu posledních dvou let sneslo několik obvinění, týkajících se jeho věku. Tím posledním bylo zjištění, že se hráč podle oficiálních informací narodil čtyři roky po smrti své matky. Kvůli tomu teď opět míří na kobereček disciplinární komise CAF.

Kanga vždy oficiálně uváděl, že se narodil v roce 1990. To se ale zdá velmi nepravděpodobným, protože vyšlo na povrch, že fotbalistova matka zemřela v roce 1986. Pokud se prokáže, že lže, může tím poškodit nejen sebe, ale i svůj reprezentační tým. Ten by mohl být i vyřazen z nadcházejících mezinárodních turnajů.

Záložník, dva a půl roku působící v pražské Spartě však budil pozornost i předtím. V roce 2014 dostal stopku, když v dresu Rostova ukázal prostřední prst na fanoušky, kteří na něj křičeli rasistické urážky. V českých médiích se však nejvíce řešila kauza, ve které byl hlavní postavou sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Ten si po odchodu Kangy nebral servítky při besedě s fanoušky a prohodil na jeho adresu nehezká slova. „Jestli je Kanga černej, nebo bílej je mi jedno. Hlavní je, že je to strašnej de*il,“ řekl tehdy bývalý český reprezentant.

„Kanga je nejhorší charakter, který jsem ve fotbale poznal. Prospěchář, kterému záleží jen na sobě,“ odpověděl na otázku ohledně Kangy ve sparťanském podcastu.

Guélor Kanga je opět v problémech
Guélor Kanga je opět v problémech