Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Dobré srdce Ronalda: Jeho hotel slouží jako útočiště pro přeživší zemětřesení!

Autor: OB

Pestana CR7. Tak se jmenuje hotel se 174 pokoji, který vlastní portugalská hvězda Cristiano Ronaldo. Ten se nachází v marockém městě Marrákeš, které před pár dny zasáhlo zdrcující zemětřesení. Luxusní budova nyní slouží jako útočiště pro ty, kteří přírodní katastrofu přežili.

Hornatou oblast Vysokého Atlasu zasáhlo v pátek zemětřesení o síle 6,8 stupně. V důsledku přírodní katastrofy přišlo o život více než 2 000 lidí a mnoho dalších je zraněno nebo se stále pohřešuje. České ministerstvo zahraničí nemá informace o obětech z řad českých občanů.

Lionel Messi je jedním z těch, kteří vyjádřili smutek nad hroznými událostmi a Cristiano Ronaldo se rovněž snaží pomoci. Útočník Al-Nassr dal k dispozici svůj hotel Pestana CR7 těm, kteří hledají střechu nad hlavou. Resort s barem, restaurací a venkovním bazénem je považován za vrchol luxusu, ale nyní poskytuje pomoc lidem bez domova.

„Hotely jsou na tom stejně. Museli jsme přejet do nové části Marrákeše, kde je více luxusních hotelů. Teď se nám podařilo přemluvit hotel Cristiana Ronalda, který je na předměstí, aby nám dal pokoj. Celou noc jsme spali na ulici a v sedm ráno nám řekli, že můžeme dovnitř,“ popsala situaci jedna ze španělských turistek.

Oblast starého města Marrákeše, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, byla silným zemětřesením těžce zasažena. Několik budov a zdí se zřítilo a úzké uličky ztěžují odvoz zraněných do bezpečí. Náměstí se proměnila v provizorní nouzové tábory, kde jsou umístěny potraviny, voda a lůžka. Marocká fotbalová reprezentace se snaží pomoci při záchranných pracích a její hráči darovali krev na podporu obětí.

„S našimi spoluobčany prožíváme těžké chvíle. Je čas, abychom si navzájem pomohli a zachránili co nejvíce životů. Upřímnou soustrast všem, kteří ztratili někoho blízkého," Napsal na sociálních sítích marocký obránce Achraf Hakimi.

Cristiano Ronaldo poskytl svůj hotel v Maroku lidem bez domova
Cristiano Ronaldo poskytl svůj hotel v Maroku lidem bez domova