Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Krach baseballistů na domácím ME: Prošvihli medaili!

Autor: vav, TT

Český baseball (p)odpálen! Měla to být hladká jízda až do finále. Místo toho je to krach české baseballové skvadry už ve čtvrtfinále. Tam padla s Velkou Británií 2:12.

Stal se zřejmě nejslavnějším hasičem na světě! Martin Schneider (37) se sice řadí mezi amatérské hráče jako drtivá většina našich reprezentantů, ale i přes náročné povolání zvládá podávat špičkové výkony na profesionální scéně. Pro zahraniční média, jimiž často koluje jeho příběh, je čirou fantazií a neoddiskutovatelnou hlavní tváří českého baseballového týmu.

„Přejeli nás, protože jsme neudrželi koncentraci. Měli jsme na to je porazit,“ smutnil nadhazovač, když reprezentace neudržela vedení 2:0. „Byla to veliká příležitost i vzhledem k rozlosování turnaje,“ dodal sklesle po ztrátě medailových nadějí na domácím mistrovství Evropy.

Ve včerejším zápase si čeští baseballisté spravili chuť, kdy doslova smetli Francii 11:1 po fantastickém výkonu. „Český nadhazovač házel výborně. Dominoval, házel strajky a držel míč dole. Český útok získal důležité homeruny, když měli hráče na metách. My jsme se snažili, ale jejich nadhazovač dominoval,“ hodnotil duel francouzský manažer Keino Perez.

Dařilo se i dalším našim hráčům. Blýskl se zejména zkušený catcher Martin Červenka (31), který tříbodovým homerunem ve čtvrté směně a dvoubodovým v šesté zajistil desetibodového vedení pro Českou republiku. Skvělý výkon též předvedl startér Ondřej Satoria (26), který Francouze moc nepouštěl na mety.

Češi alespoň hrají o umístění, proto mohou odcházet z turnaje s hlavou vztyčenou. Dnes od 18:30 čeká na výběr trenéra Pavla Chadima těžký souboj o 5. příčku, v němž narazí na Izrael. Soupeři mají rozhodně co vracet, protože na posledním šampionátu to byl právě tento tým, který vyřadil Česko ve čtvrtfinále. Zakončí náš národní tým vítězně domácí šampionát?

Čeští baseballisté si zahrají o 5. místo na domácím ME.
Čeští baseballisté si zahrají o 5. místo na domácím ME.