Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Někdejší reprezentační kapitánka jako Jaškin? Millsová se vrátila do Ruska!

Autor: ČTK

Bývalá kapitánka české hokejové reprezentace Alena Millsová nově působí v Rusku. Třiatřicetiletá útočnice, jež se rozhodla opustit národní tým po předchozí sezoně, minulý týden podepsala smlouvu do konce dubna příštího roku s týmem Agidel Ufa. V novém působišti již odehrála tři zápasy.

Millsová patří mezi nejvýraznější postavy historie českého ženského hokeje. V národním týmu debutovala jako čtrnáctiletá, později se stala kapitánkou a s »céčkem« na dresu dovedla Česko k historickým bronzovým medailím na posledních dvou mistrovství světa i k premiérové účasti na olympijských hrách v Pekingu 2022. V Číně byla na slavnostním zahájení i vlajkonoškou české výpravy.

Rodačka z Kutné Hory již v minulosti v Rusku i v Ufě působila. Vedle Agidelu oblékala také dres Petrohradu a čínského týmu Vanke Rays, který dříve mezinárodní ruskou soutěž hrál. Millsová ženskou obdobu KHL (takzvaná ZHL) dvakrát vyhrála – jednou i v dresu Ufy – a získala i stříbrné a bronzové medaile.

Vzhledem k tomu, že ukončila reprezentační kariéru, nemusí Millsové vadit rozhodnutí vedení Českého svazu ledního hokeje zakázat kvůli vojenskému útoku Ruska na Ukrajinu start za národní tým hokejistům s angažmá v KHL. Ten totiž platí i pro hokejistky.

Zatímco z hráčů v Rusku působí Dmitrij Jaškin, David Sklenička, Lukáš Klok, Libor Šulák a Rudolf Červený, z žen tam vedle Millsové hraje už jen Pavlína Horálková. Dvaatřicetiletá obránkyně, která se v roce 2022 podílela na českém bronzu na MS, hraje od roku 2015 za Krasnojarsk.

Bývalá kapitánka české hokejové reprezentace Alena Millsová nově působí v Rusku
Bývalá kapitánka české hokejové reprezentace Alena Millsová nově působí v Rusku