Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Mimozemský Jágr a gól v 52 letech: Američané odmítají uznat jeho rekord!

Autor: rau

Zatímco tuzemští experti lapají po dechu, který jim vyrazil »dědeček« Jaromír Jágr (52) svým gólem do sítě Vsetína, zámořští fanoušci nad nesmrtelným úkazem z Hnidous ofrňují nos.

Majitel Kladna v baráži o extraligu nastoupil ve věku 52 let a 63 dnů. Byl o 52 dnů starším profíkem než slavný Gordie Howe, který poslední tanec v NHL zaznamenal 11. dubna 1980 za Hartford proti Montrealu.

„NHL je NHL. K Jágrovi si dejte hvězdičku, co to bylo za soutěž,“ napsal na sociální síť X jeden zhrzený fanda Howea. „Rád bych připomněl, že Gordie měl poslední střídání, když mu bylo 69. Tehdy nastoupil za Detroit Vipers v International Hockey League,“ připomněl další pamětník. IHL byla v Americe profesionální liga. »Mr. Hokej« v ní 3. října 1997 naskočil na jediné střídání trvající 48 vteřin. Necelou minutku hrál v sezoně 1997/98 extraligu za Dynamo proti Vsetínu i Evžen Musil. Bylo mu už 70!

Stejně jako u Howea to byl jen poslední štěk, jenž při vší úctě k ikonám nestojí za řeč. To Jágr je jiný kabrňák. Ve čtvrtek zase patřil k nejnebezpečnějším hráčům. A díky trefě na 1:0 se stal i nejstarším střelcem historie profi hokeje. Na další rekord může zaútočit v neděli, kdy baráž proti Valachům pokračuje za stavu 2:0 pro Rytíře v Brně.

Nezmar Jaromír Jágr slavně zavěsil a zaujal svůj klasický sed na mantinelu.
Nezmar Jaromír Jágr slavně zavěsil a zaujal svůj klasický sed na mantinelu.