Manželce brankáře Saláka našli nádor: Otevřená zpověď o diagnóze

Autor: zvo

Má za sebou velmi krušné období. Statečná manželka brankáře Alexandera Saláka Míša (38), která je maminkou šesti dětí, před několika týdny oznámila, že jí lékaři našli nádor. Teď v obsáhlé zpovědi osvětlila, jaká je její diagnóza. 

Na začátku roku všem veřejně odhalila, že čelí vážné nemoci. Lékaři jí v těle našli nádor. „Když se vám pak nějaký takový životní fuckup stane, vůbec nepomáhá, že se z těchto onkologických nemocí dělá stigma, že se “o tom” nemluví. Protože právě v tu chvíli potřebujete slyšet ty dobrý příběhy se šťastným koncem. Ne ty, kde to dopadlo blbě. A já jsem první dny přímo bažila číst o těch, kde to dobrý bylo,“ vrátila se na začátek. Překvapilo ji také, když zjistila, že i spousta jejích přátel je či byla onkologicky nemocná. 

A pak prozradila šokující věc. „Život mi zachránil porod Marvínka. Doslova. Ačkoliv absolvuji všechny preventivní prohlídky pečlivě a pravidelně, možná i častěji než je doporučováno, na druh nádoru, který jsem měla já, by se prevencí včas nepřišlo. Měla jsem nádor v žaludku,“ vysvětlila manželka bývalého brankáře Alexandra Saláka (38) .

„Za vším stojí autoimunní nemoc, která mi bylo diagnostikována a která je neléčitelná. Momentálně neléčitelná. Já velmi optimisticky věřím, že medicína jde rychle dopředu a je velká šance, že jednou budu »vyléčena«. Já pro to rozhodně sama udělám maximum. Teď jsem v pohodě, vděčná, že se to zachytilo včas, že jsem léčena a sledována na těch nejlepších místech,“ věří.

Michaela Saláková
Michaela Saláková