Ve Španělsku si všimli Plzně! Nejčtenější deník ji dal před giganty | iSport.cz
12. ledna 2018 • 12:23

Ve Španělsku si všimli Plzně! Nejčtenější deník ji dal před giganty

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Plzně mají o reklamu postaráno. Jejich podzimní série v HET lize si všimli ve španělském sportovním deníku Marca, který je označil za „nejlepší tým v Evropě.“ Ano, rozhodovalo se na základě procentuální úspěšnosti v počtu získaných bodů z domácí soutěže a český lídr v tomto ohledu nemá konkurenci. V 16 kolech vybojoval 15 vítězství a jednu remízu.Česká liga nepatří za hranicemi mezi sledované soutěže, současné postavení Plzně jí přesto zajistilo pozornost v jedné z fotbalových velmocí. Internetové vydání deníku Marca přineslo článek, který uvádí grafika se stupni vítězů. Na tom nejvyšším je Plzeň, pod ní Manchester City a Barcelona. Tedy suveréni z anglické Premier League a španělské La Ligy.

V procentuální úspěšnosti získaných bodů je Plzeň nejvýš s 2,9 bodu na zápas, podobně je na tom Manchester City, který má odehráno už o šest kol víc a má na kontě 20 výher a dva nerozhodné výsledky. Třetí je pak Barcelona, která v 18 kolech ztratila při třech remízách.

Marca zmiňuje také Porto jako další tým, který zatím v této sezoně nepoznalo porážku. Do pořadí nakonec nebyl zařazený poloprofesionální tým Lincoln Red Imps, který je v gibraltarské lize po devíti zápasech zatím stoprocentní.

Jaký dosah má taková informace pro renomé Plzně? Zdaleka ne zanedbatelný. Marca je podle údajů z minulého roku nejčtenějším španělským deníkem, který denně čte přes dva miliony lidí a je orientovaný především na zpravodajství z madridských velkoklubů Realu a Atlétiku.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud