Peltův návrat! Zase shání peníze pro fotbal, hledá je u soukromých firem | iSport.cz
Ondřej Škvor
6. února 2018 • 13:22

Peltův návrat! Zase shání peníze pro fotbal, hledá je u soukromých firem

TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to rok jeho pádu. Nejmocnější muž českého fotbalu Miroslav Pelta, v žebříčku deníku Sport šestkrát v řadě první, zažil vlivem dotační kauzy strmý pád (kompletní žebříček ZDE>>>). Profesní i osobní. Vyšetřování jeho případu pořád běží a ještě dlouho bude, třiapadesátiletý funkcionář však už znovu dělá to, co ho nejvíc baví – shání peníze pro fotbal.Třetího května 2017 se mu otočil život. Z mocného hráče ve fotbale i v českém sportu vůbec se stal vazebně stíhaný muž, jenž se vzdal pozice předsedy fotbalové asociace. Padl skoro na dno.

„Snášel to těžce,“ přiznává Bronislav Šerák, Peltův advokát. „Z krize se začal dostávat až někdy v září,“ vypráví. To měl za sebou Pelta měsíční vazbu, kterou z větší části strávil v mírnější vězeňské nemocnici v Brně – do ní mu paradoxně pomohla jeho dlouhodobější nemoc, z níž se léčil už předtím a kterou pobyt v ruzyňské cele znásobil.

Tím spíš, že celý případ bral a bere úkorně. Jako nesmyslný, nepodložený a vyvolaný bojem velkých zvířat o patro výš. Jeho kauza totiž vypukla v době, kdy tehdejší předseda vlády Sobotka tlačil ministra financí Babiše k demisi a Peltovo specifické počínání ve vztahu k dotacím od sociálnědemokratického ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se mohlo hodit jako politická zbraň.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium


Články odjinud


Články odjinud