TOP 50 mocných v českém fotbale: Je tu nový vládce, Pelta se propadl | iSport.cz
5. února 2018 • 12:48

TOP 50 mocných v českém fotbale: Je tu nový vládce, Pelta se propadl

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada nachystal lest, v Ďolíčku padl fanoušek z tribuny LIGA NARUBY: Rada nachystal lest, v Ďolíčku padl fanoušek z tribuny
Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po šesti letech se mění vítěz žebříčku deníku Sport TOP 50 mocných v českém fotbale. Bývalý šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který rezignoval po vypuknutí dotační kauzy, se výrazně propadl v pořadí. Ne však zdaleka nejvíc ze všech zařazených. Naopak největší vzestup prodělal oproti loňsku majitel Baníku Ostrava Václav Brabec, nejvýše postaveným nováčkem je pak Peltův nástupce Martin Malík. Jak jsou na tom funkcionáři, hráči, manažeři a další osobnosti spojené s českým fotbalem? Podívejte se na kompletní přehled.Jak vznikala anketa TOP50 mocných českého fotbalu?

50. Vlastimil Košťál hoteliér, bývalý místopředseda FAČR (-8 míst)
Je poradcem či vyjednavačem vrcholných funkcionářů v čele s Romanem Berbrem a Dušanem Svobodou.  Spekulovalo se o jeho návratu do Sparty či záskoku v čele FAČR, právě on měl navrhnout Martina Malíka

49. Markéta Haindlová, předsedkyně ČAFH (-2 místa)
Velí hráčským odborům, tedy České asociaci fotbalových hráčů těžící z toho, že je členem mezinárodní organizace FIFPro. Ale už má konkurenci s vlivnými podporovateli: Hráčskou fotbalovou unii. 

48. Jaroslav Hřebík, ředitel úseku mládeže Sparty (-22 míst)
Šéf sparťanské mládeže, která má výsledky a sbírá uznání, je izolován na Strahově. Personální opatření patřičnému zapojení do klubové infrastruktury nepřejí. K tomu odešel jeho žák David Holoubek. 

47. Bronislav Šerák, právník (nový)
Ve fotbale se pohybuje dlouho, zastupuje bývalého šéfa FAČR Miroslava Peltu, má citlivé informace. Spjat je i s Pavlem Nedvědem, rozjel spor s Jaroslavem Tvrdíkem o peníze za cesty do Číny. 

46. Andrea Stramaccioni, trenér Sparty (nový)
Má velkou oporu v majiteli klubu Danielu Křetínském, bez něj by ho mizerné výsledky už dávno poslaly domů. Dá se však předpokládat, že pokud nepřijde výsledkové i herní zlepšení, Ital sezonu nedokončí. 

45. Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT sport (-4 místa)
Veřejnoprávní kanál, jemuž velí, vysílá zápasy tuzemské ligy i reprezentace. Znát je snaha vylepšit fotbalovou publicistiku, je tu ovšem silný tlak od komerční stanice O2 Sport. 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu


Články odjinud


Články odjinud