CELÝ SESTŘIH: Olomouc – Karviná 1:1. Na branku Plška odpověděl Budínský

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Olomouce v 21. kole první ligy doma jen remizovali s Karvinou 1:1 a přišli tak o třetí místo v tabulce, kam se před ně dostal v pátek Liberec. Domácí vedli po gólu Jakuba Plška, ale Karviná okamžitě srovnala zásluhou Lukáše Budínského. Sigma tak z posledních šesti kol pouze jednou zvítězila, Karviná naopak bodovala pošesté za sebou a je devátá čtyři body nad pásmem sestupu.

Domácí: 66. Plšek

Hosté: 68. Budínský

Domácí: Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Zahradníček, Houska (C) (86. Kotouč), Kalvach, Hála (75. Manzia) – Texl (58. Plšek) – Řezníček.

Hosté: P. Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Panák (58. Šisler) – Štepanovský, Budínský, Voltr (58. Kalabiška) – Wágner.

Domácí: Buchta, Surzyn, Kotouč, Plšek, Manzia, Zlatohlávek

Hosté: Šisler, Kalabiška, Lingr, Weber, Ramírez, Letić, Krnáč

Domácí: Hála, Polom, Řezníček, Zahradníček

Julínek – Kotík, Podaný

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 483 míst)

2456 diváků

Olomouc byla doma od začátku aktivnější, ale její rozehrávku dobře narušoval vysunutý presink hostů, kteří se tak po zisku míče dostali do několika zajímavých situací a z dálky několikrát vystřelil Budínský.

První vážnou šanci měla Karviná, když po rohu hlavičkoval Wágner, ale brankář Reichl stihl zareagovat a míč vyrazil. To byl impulz pro domácí, kteří zapnuli a do poločasu si vytvořili několik možností.

Houska nejprve po kombinační akcí kolmou přihrávkou vytvořil stoprocentní šanci Sladkému, který nepropálil gólmana, navíc mu sudí chybně odmával ofsajd a gól by tak stejně neplatil. Řezníček pálil těsně vedle a neuspěl ani Zahradníček.

Sigma pokračovala v tlaku i ve druhé půli a v 51. minutě byl blízko gólu Řezníček, ale po stříleném centru z levé strany minul odkrytou branku. Krátce na to Řezníček pálil z dálky a pořádně protáhl gólmana Le Gianga.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Karviná 1:1. Na branku Plška odpověděl Budínský

V 66. minutě už se ale domácí dočkali. Do Sladkého centru se na přední tyči opřel z voleje střídající Plšek a propálil Le Gianga kolem hlavy. Jenže Karviná si připravila bleskovou odpověď. Ve středu hřiště dostal hodně prostoru Budínský, navedl si míč na střelu a kolem brankáře Reichla poslal balon přesně k tyči.

Sigma se tak musela do hostů znovu zakousnout. Le Giang sebral gól z hlavy Faltovi, chytil i Plškovu střelu. A když domácí hráči nic nevytěžili ani ze závěrečného tlaku, odvezli si hosté cenný bod do boje o záchranu.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 66. Plšek - 68. Budínský. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Podaný. ŽK: Hála. Polom, Řezníček, Zahradníček (všichni Olomouc). Diváci: 2456.

Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Falta - Kalvach, Texl (59. Plšek) - Zahradníček, Houska (86. Kotouč), Hála (75. Manzia) - Řezníček. Trenér: Jílek.

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka, Panák (58. Šisler) - Štepanovský, Budínský, Voltr (58. Kalabiška) - Wágner. Trenér: Mucha.

Olomouc - Karviná: Nebezpečnou Eismannovu střelu Reichl vyrazil

Olomouc - Karviná: Budínský se trefil přesně k tyči a je vyrovnáno 1:1

Olomouc - Karviná: Plšek propálil Le Gianga a Olomouc vede 1:0

Olomouc - Karviná: Řezníčkovu nebezpečnou střelu vytáhl Le Giang na roh

Olomouc - Karviná: Neskutečné! Řezníček ze dvou metrů netrefil prázdnou bránu

Olomouc - Karviná: Sladkého střelu tečoval Hošek, sebral šanci Hálovi

Olomouc - Karviná: Zahradníčkovu nebezpečnou střelu k tyči parádně vyrazil Le Giang

Olomouc - Karviná: Řezníček po Hálově centru hlavičkoval kousek vedle

Olomouc - Karviná: Sladkého šanci vynuloval špatně odmávaný ofsajd

Olomouc - Karviná: Wágner hlavičkoval po rohu, Reichl reflexivně vyrazil

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53