CELÝ SESTŘIH: Sparta - Dukla 3:0. Domácím vyšel úvod, zářil Šural

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Sparty ve 23. kole první ligy doma porazili Duklu 3:0 a po sérii pěti remíz naplno bodovali. Letenští se na čtvrtý pokus dočkali premiérové výhry pod trenérem Pavlem Hapalem, kterému vyšel jubilejní 100. zápas v české nejvyšší soutěži. Malé pražské derby v úvodní čtvrthodině gólově otevřeli Josef Šural a Srdjan Plavšič, v 80. minutě skóroval opět Šural. Sparta z šestého místa dál ztrácí šest bodů na druhou Slavii.

Domácí: 3. Josef Šural, 14. Plavšić, 80. Josef Šural

Hosté:

Domácí: Niță – Zahustel, Hovorka, Štetina, Vatajelu – Stanciu (82. Sáček), Kulhánek, Kanga, Plavšić – V. Kadlec (46. Ben Chaim), Josef Šural (C) (85. Lafata).

Hosté: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Bezpalec, Milošević – Bílovský – Holík (82. Doumbia), Brandner, Douděra, Podaný – Schranz (78. Djuranović).

11 123 diváků

Sparťané začali výborně a už ve třetí minutě otevřeli skóre. Plavšič na levé straně obešel Kušníra a nacentroval na Šurala, který dostal hodně času i prostoru k přesné hlavičce.

Domácí z velké převahy ve 14. minutě zvýšili na 2:0. Plavšič si opět pohrál s bekem Kušnírem a střelou k tyči překonal Radu. Srbský záložník oslavil premiérovou soutěžní trefu za Spartu efektním saltem.

I ve zbytku prvního poločasu Sparta kontrolovala hru a mohla přidat další góly. Rada vyrazil pokus Kangy a gabonský záložník později z dálky těsně minul. Dukla hrozila prakticky jen ze standardních situací, po jednom rohu volný Podaný hlavičkoval mimo.

Hosté však mohli hned na začátku druhé půle snížit, Douděra si naběhl na dlouhý míč za obranu a nečekaným obloučkem těsně minul branku. Sparta ve čtyřech z předchozích pěti kol neudržela vedení a také dnes po změně stran dlouho působila hodně nervózně.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Dukla 3:0. Letenským vyšel úvod, Šural pálil dvakrát

Dukla se dostávala čím dál tím víc do hry i do šancí, které však nevyužila. Po hodině hry Holík pohotovou ranou těsně minul horní růžek a jeho další střelu chytil brankář Nita. Domácí se vzpamatovali až v závěrečné čtvrthodině, ale střídající Ben Chaim nadějný brejk zkazil špatným zpracováním.

Až v 80. minutě se Sparta uklidnila třetí brankou. Stanciův roh Kulhánek prodloužil hlavou k Šuralovi a ten zblízka nezaváhal. Nejlepší domácí střelec si polepšil na osm ligových zásahů v sezoně.

Sparta doma porazila Duklu pošesté za sebou a na Letné od dejvického soupeře ani v osmém zápase samostatné ligy nedostala gól.

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 3. a 80. Šural, 14. Plavšič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Koval. ŽK: Kulhánek - Holík, Bilovský, Miloševič. Diváci: 11.123.

Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, Vatajelu - Stanciu (82. Sáček), Kulhánek, Kanga, Plavšič - V. Kadlec (46. Ben Chaim), Šural (85. Lafata). Trenér: Hapal.
Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič - Bilovský - Holík (82. Doumbia), Brandner, Douděra, Podaný - Schranz (78. Djuranovič). Trenér: Hynek.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Dukla: Kulhánek prodloužil roh, na vzdálenější tyči doklepl míč do brány Šural a je to 3:0

Sparta - Dukla: Douděra mířil po zemi k tyči, Nita zasáhl

Sparta - Dukla: Holíkovu tvrdou střelu srazila obrana Sparty mimo bránu

Sparta - Dukla: Ben Chaim šel sám na Radu, gólman se mu vrhl pod nohy včas

Sparta - Dukla: Holíkova rána proletěla těsně vedle šibenice

Sparta - Dukla: Vatajelu poslal skákavou střelu kousek vedle brány

Sparta - Dukla: Douděra přehodil Nitu, jeho oblouček proletěl jen těsně vedle tyče

Sparta - Dukla: Holíkovu tečovanou střelu Nita bezpečně chytil

Sparta - Dukla: Kanga je při chuti, vypálil tvrdě, ale nepřesně

Sparta - Dukla: Kangovu dělovku z dálky vyrazil Rada na roh

Sparta - Dukla: Podaný hlavičkoval po rohu úplně sám, ale netrefil bránu

Sparta - Dukla: Plavšič má po asistenci i gól – obešel Kušníra a dal na 2:0

Sparta - Dukla: Plavšič doběhl dlouhý balon a posadil ho na hlavu Šuralovi – Sparta vede 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34