Rumunský kouč: Stanciu z Evropy nechtěl. Doufal, že Sparta nekývne | iSport.cz
29. ledna 2019 • 23:09

Rumunský kouč: Stanciu z Evropy nechtěl. Doufal, že Sparta nekývne

Autor: ,
TOP VIDEA
Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0! Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0!
TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolem odchodu Nicolae Stancia ze Sparty je pořád hodně živo. K chystanému transferu do klubu Al Ahlí, kvůli kterému se ofenzivní záložník odpojil od soustředění letenského týmu ve Španělsku, se vyjádřil i trenér rumunské fotbalové reprezentace Cosmin Contra. "Mluvil jsem s ním. Doufal, že se kluby nedohodnou, nechtěl odcházet z Evropy," citoval kouče rumunský server gsp.ro s tím, že to Contra prohlásil pro TV Digi Sport.Stanciu si v pondělí sbalil věci ve španělské Marbelle, kde je Sparta na soustředění, a zamířil do Dubaje, kde dolaďuje podmínky přestupu do Al Ahlí. Klub už uvedl, že je s hráčem předběžně domluven a k podpisu smlouvy schází podstoupení lékařské prohlídky.

"Je to jeho rozhodnutí, které musíme respektovat. Každý hráč si určuje, jakým směrem se vydá, tomu nemůžeme bránit. Arabské týmy začaly do hráčů masivně investovat, Stanciu není první případ," zmínil Cosmin Contra, trenér rumunské reprezentace, kde Stanciu v poslední době zářil a stal se klíčovým hráčem.

Neohrozí odchod z evropského fotbalu jeho pozici v národním týmu? "Doufám, že jeho fotbalovou úroveň tenhle přestup nepoznamená. Pokud bude mít stejné zápasové zatížení, nemám s tím problém. Pokud ale půjde dolů, můžou přijít problémy v souvislosti s národním týmem," poznamenal Contra.

Rumunský kouč překvapil ještě jinou větou. Tvrdí, že Stanciovi se do přestupu mimo Evropu tolik nechtělo. Byť ještě z dovolené na Letnou vzkázal, že by rád přijal nabídku z Egypta, kterou nakonec Sparta odmítla. Jenže laso z Al Ahlí je pro pražský klub už o poznání lukrativnější a 25letého záložníka je připravený pustit.

"O možnosti přestupu jsem s ním trošku mluvil. Z toho, co jsem cítil, mám pocit, že nechtěl, aby se ten transfer uskutečnil. Doufal, že se spolu kluby nedomluví, ale nakonec tam nejspíš skončí. Myslím, že by raději řešil nějakou jinou nabídku," uvedl Contra.

ANKETA: Vykupovat Dočkala z Číny je nesmysl. Do Sparty by pasoval Trávník, myslí si redaktoři Sportu
1080p 720p 360p

TOP podzimní góly Sparty: Zářil Stanciu, o nádhernou trefu se postaral i Frýdek
720p 360p

Stanciova roční epizoda ve Spartě: Krásné góly i zkrat v Plzni. Kdo ho nahradí?
720p 360p

Drchal se uzdravil a válí. S Hložkem si góly počítáme, zatím vedu, směje se
720p 360p

Hložek a Drchal? Naplňují předpoklady a očekávání, těší Janouška
720p 360p

Zranění Plavšiče? Snad jen nakopnutá noha, věří Janoušek. Co říká na mladé pušky?
720p 360p

Horňák po Kyjevu: Jsme rádi za výhru se silným soupeřem. Hložek nesmí polevit
720p 360p

Kadlec: Takovou pauzu už nechci zažít, uhýbat teď na hřišti nebudu
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky
Články odjinud


Články odjinud