SESTŘIH: Liberec – Plzeň 1:2. Viktoria vyhrála podruhé, zářil Pernica

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli i druhý zápas v začínající sezoně FORTUNA:LIGY. Pod vítězství 2:1 na stadionu Slovanu Liberec se podepsal především Luděk Pernica, který první gól dal a na druhý přihrál Kopicovi. Za domácí Severočechy pouze snížil Petar Musa.

Plzeňský záložník Kalvach, který si z prvního kola odnesl zlomeninu nosu, nastoupil s obličejovou maskou, naopak další zraněný hráč z úvodního zápasu Hejda zůstal jen na lavičce. Zkušený Limberský, jenž kvůli disciplinárnímu trestu nemůže nastoupit v prvním utkání s Olympiakosem, nebyl ani na střídačce a na levém kraji obrany si soutěžní premiéru v dresu Západočechů odbyla letní posila Hloušek.

Domácí: 80. Musa

Hosté: 57. Pernica, 71. J. Kopic

Domácí: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar (73. Nešický) – Pešek (55. Koscelník), Mara, Potočný – Pázler (59. Musa).

Hosté: A. Hruška – Řezník (10. M. Havel), Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský (C), Kalvach – Kayamba, Al. Čermák (87. Mihálik), J. Kopic – Krmenčík (81. Chorý).

Domácí: Knobloch, Chaluš, Dordić, Koscelník, Nešický, Kuchta, Musa

Hosté: Kozáčik, Hejda, Havel, Janošek, Kovařík, Mihálik, Chorý

Domácí: Pešek, Breite

Hosté: Kalvach, Krmenčík

FRANĚK – Koval, Dobrovolný

Stadion U Nisy, Liberec

Plzeňské trable se složením defenzivy pokračovaly i v Liberci a po deseti minutách musel zraněného Řezníka vystřídat Havel. Slovan vyrukoval na vicemistra s aktivním presinkem, ale zhruba po čtvrthodině se zatáhl a balon držela převážně Viktoria. Do žádné vyložené šance se však hosté v první půli nedostali.

Naopak jedinou gólovou možnost úvodního dějství měl v 35. minutě Liberec, který spoléhal na brejky. Při jednom z nich vysunul Breite Pázlera, ten postupoval sám na Hrušku, ale trefil jen gólmana hostů.

Také do druhé půle vstoupil Slovan aktivně, v dobré pozici však pokazil křížný balon Mikula. V 57. minutě otevřeli skóre hosté. Na Havlův centr z levé strany si naskočil Pernica a hlavou prodloužil míč k zadní tyči. Plzeňský stoper navázal na gól z posledního utkání nadstavby minulé sezony.

Liberec okamžitě přidal. V 62. minutě nebezpečně tečoval míč patou střídající Musa, ale Hruška balon chytil. Vzápětí po chybě hostů ve středu pole postupoval na branku Mara, ale plzeňská obrana stačila jeho pokus v poslední chvíli zblokovat.

V 71. minutě Plzeň pojistila vedení. Po rohovém kopu přiťukl ve vápně Pernica míč Kopicovi a ten technickou střelou k tyči zvýšil. Reprezentační záložník se prosadil stejně jako v prvním kole.

Liberec za devět minut po spolupráci dvou střídajících hráčů snížil. Na Nešického centr z přímého kopu si naskočil Musa a hlavou nedal Hruškovi šanci. Chorvatský útočník se dočkal první branky v české lize. Na druhé straně prováhal dvě přečíslení Kayamba, ale Západočechy už to mrzet nemuselo.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 1:2. Povedená generálka na Ligu mistrů, zápas opanoval Pernica

Liberec - Plzeň: Hosté v protiútoku, Kayamba pálil do boční sítě

Liberec - Plzeň: Musa krásnou hlavičkou dává Slovanu šanci, 1:2!

Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0!

Liberec - Plzeň: Mara za obranou hostů pádil na Hrušku! Potočný ho po neúspěchu seřval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Plzeň: Skvělý Havlův centr, Pernica lízl hlavou míč do sítě! 1:0 pro Viktorii
Liberec - Plzeň: Hruškovi při Karafiátově náběhu vypadl míč z rukavic

Liberec - Plzeň: Pázler mazal úplně sám na Hrušku, ale tutovku pokazil!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905