SESTŘIH: Plzeň - Opava 4:0. Válec i krásné góly, radost kazí zranění

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Plzně v 7. kole FORTUNA:LIGY hodili za hlavu poslední neúspěchy a na domácí půdě přejeli Opavu 4:0, když se postupně trefili Aleš Čermák, Jan Kovařík, David Limberský a Tomáš Chorý. Radost domácím z první výhry po třech ligových kolech ale kalí dvě zranění - už v šesté minutě musel střídal Joel Kayamba a v závěru první půle se chytil za zadní stranu pravého stehna Michael Krmenčík. Viktoria každopádně poskočila na druhé místo tabulky za Slavii. Podívejte se na VIDEA všech klíčových situací.

Domácí: 14. Al. Čermák, 36. J. Kovařík, 46. Limberský, 68. Chorý

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Hořava – Kayamba (6. J. Kovařík), Al. Čermák (83. Janošek), J. Kopic – Krmenčík (33. Chorý).

Hosté: Šrom – Helebrand (64. Jan Řezníček), Simerský, Svozil (46. Zapalač), Žídek (C) – Souček (56. Dedič), Schaffartzik – Jurečka, Jursa, Mondek – Juřena.

8 113 diváků

Domácím se hned v úvodu zranil krajní záložník Kayamba a musel být ze hřiště odvezen. V šesté minutě bývalého opavského hráče vystřídal Kovařík, po jehož centru volný Hejda v dobré pozici hlavičkoval vedle.

Plzeň - Opava: Hejda se zjevil na zadní tyči a ve velké šanci hlavičkoval těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hráči Viktorie zvyšovali tlak a ve 14. minutě otevřeli skóre. Čermák po Hejdově nákopu přetlačil bránícího Svozila a křížnou střelou po zemi překonal Šroma. Čermák, který se do sestavy vrátil po měsíční absenci, o chvíli později mohl přidat další gól, ale před prázdnou brankou nedokázal dobře trefit prudký míč od Kovaříka a zamířil nad břevno.

SESTŘIH: Plzeň - Opava 4:0. Totální demolici řídil Čermák, Viktoria ještě čtyřikrát trefila tyč

Druhé nucené střídání museli Západočeši udělat po půl hodině hry, kdy Krmenčíka vystřídal Chorý. Plzeňští ve 36. minutě zdvojnásobili vedení. Čermák vyslal do úniku Kovaříka, který ještě před šestnáctkou přehodil vyběhnutého Šroma. Tomu těsně před pauzou pomohla tyčka po Chorého ráně.

Favoritovi vyšel i vstup do druhé půle. Limberský se ve 46. minutě před pokutovým územím zbavil bránícího Jurečky a po zemi zamířil přesně k tyči. Pětatřicetiletý obránce se v lize trefil po téměř přesně po dvou letech. Blízko čtvrtému gólu byl Kovařík, který hlavičkoval do břevna. Tyčku poté trefil hlavou i Chorý.

Opavští se v závěrečné půlhodině dostávali trochu víc do hry a náhradník Dedič tvrdou ranou těsně minul. V 68. minutě se však Chorý po dvou tyčkách dočkal prvního gólu v sezoně, když se prosadil další přesnou střelou zpoza šestnáctky. Druhou asistenci si připsal Hořava.

Ještě většímu debaklu Opavy v závěru zabránil brankář Šrom, který ve velkých šancích dvakrát vychytal Chorého a jednou Hořavu. Rána střídajícího Janoška se pak otřela o břevno. Plzeň v nejvyšší soutěži porazila Opavu potřetí za sebou.

Plzeň - Opava: Janoškova rána se otřela o břevno!

Plzeň - Opava: Chorý znovu za obranou hostů, střílel jen do Šroma

Plzeň - Opava: Nápaditá kombinace domácích. Hořava si položil obránce, ale neskóroval

Mladá Boleslav - České Budějovice: Střelu Mešanoviče vykopl Staněk

Plzeň - Opava: Chorý v tutovce! Ale neusměrnil svou hlavičku mezi tři tyče

Plzeň - Opava: Šrom výborně vychytal Chorého hlavičku

Plzeň - Opava: Chorý našel skulinku pro střelu a zpoza vápna zvyšuje na 4:0!

Plzeň - Opava: Dedič po rohovém kopu hlavičkoval nad bránu

Plzeň - Opava: Tyč či břevno potřetí! Chorý hlavou trefil brankovou konstrukci

Plzeň - Opava: Kovařík hlavičkoval po Kopicově centru do břevna!

Plzeň - Opava: Limberského utažená bomba k bližší tyči zapadla do sítě – 3:0!

Plzeň - Opava: Čermák vyslal Chorého, ten napálil tyč!

Plzeň - Opava: Kayamba z hřiště neodešel po svých, i Krmenčík musel střídat už v první půli

Plzeň - Opava: Kovařík krásným lobem přehodil Šroma a zvýšil na 2:0!

Plzeň - Opava: Kalvach vyslal Kopice za obranu do úniku na brankáře Šroma

Plzeň - Opava: Kopic si seběhl z pravé strany do nadějné pozice, ale pálil slabě

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905