SESTŘIH: Karviná - Jablonec 0:1. Doležal posunul Severočechy na třetí místo | iSport.cz
3. listopadu 2019 • 16:39

SESTŘIH: Karviná - Jablonec 0:1. Doležal posunul Severočechy na třetí místo

Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3 Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3
Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 15. kole první ligy v Karviné 1:0. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a posunuli se na třetí místo tabulky. Vyrovnaný zápas rozhodl v 77. minutě Martin Doležal. Slezané nezvítězili ani v sedmém domácím zápase ligové sezony a jsou čtrnáctí.

Trenér Karviné Straka vyměnil brankáře a do utkání nasadil Pastornického místo Hrdličky. Nehráli ani Ba Loua s Dreksou, kteří se zranili v předešlém zápase v Českých Budějovicích.

O záchranu bojující Karviná začala aktivně. Po pár sekundách nezpracoval dobře míč Šašinka a nezakončil, v další akci se balon dostal k Petráňovi, ale ten jej také ideálně nepřevzal.

V osmé minutě už přišla gólová šance. Do zakončení se prodral Smrž, kterého zblízka vychytal brankář Hrubý. Odražený balon se dostal ke Galuškovi, ten ale napálil jen spoluhráče Smrže.

Aktivní Galuška na levé straně obrany dělal jablonecké obraně problémy, takže hosté se dostali ke slovu až kolem desáté minuty. Hlavička Kratochvíla byla ale nepřesná. Dál tak útočili hlavně domácí. Petráň ve 20. minutě napřáhl z rohu vápna a těsně minul.

Teprve pak hosté zpřesnili obranu a už si domácí náběhy lépe hlídali. Mohli tak sami podniknout i ofenzivní výpady. Ve 34. minutě střílel po rohu zblízka Doležal, jenže jen do boční sítě.

Ke konci poločasu převzali iniciativu Severočeši, Sýkora po dalším rohu pálil z voleje kousek nad. Pastornický pak zakročil před dotírajícím Doležalem, z dorážky mohl střílet Považanec, ale i on minul.

Karvinští do druhé půle znovu nastoupili velice aktivně a Kouřil těsně nedosáhl na tečovaný centr z rohu. Pak ale hra ztratila tempo a oba týmy hlavně nechtěly udělat chybu.

Jablonec se málem dočkal vedení v 72. minutě, kdy proti Kratochvílovi bravurně zasáhl Pastornický. Na druhé straně Šašinkovou střelu hosté zablokovali a Hanousek už nezamířil přesně.

V 77. minutě přišlo rozhodnutí. Nejvyšší hráč v karvinské obraně Kouřil se nechal přehlavičkovat Doležalem a na jeho umístěný pokus neměl Pastornický nárok. Kouřil se v 89. minutě snažil o reparát, ale zamířil mimo.

SESTŘIH: Karviná - Jablonec 0:1. Další prohra Strakova týmu, za hosty rozhodl Doležal

Domácí:

Hosté: 77. Doležal

Domácí: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić, Jan Moravec (46. Čonka) – Smrž, Marek Hanousek – V. Vukadinović (77. Lingr), Petráň, Galuška – J. Šašinka (83. Petkov).

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman – Jovović (70. Chramosta), Kratochvíl, Považanec (90+2. T. Pilík), Sýkora – Doležal (83. V. Kubista).

2530 diváků

Karviná - Jablonec: Doležal si skvěle naběhl na bližší tyč a posílá hosty do vedení, 1:0!

Karviná - Jablonec: Hanouskův obstřel si cestu na bránu nenašel

Karviná - Jablonec: Míč propadl až ke Kratochvílovi, toho skvěle vychytal Pastornický
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Karviná - Jablonec: Kratochvílova dělovka ze standardní situace Pastornického nezaskočila

Karviná - Jablonec: Považancův halfvolej skončil nad břevnem

Karviná - Jablonec: Sýkorovu parádnímu voleji chyběl metr, aby se z něj stal gól roku

Karviná - Jablonec: Sýkorův rychlý průnik se znovu obešel bez přesného zakončení

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava