SESTŘIH: Boleslav – Bohemians 2:1. Bleskový obrat a postup na 3. místo

0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Mladá Boleslav porazila v 16. kole FORTUNA:LIGY Bohemians na svém hřišti 2:1. Hosté sice po prvním poločase vedli po střele Davida Bartka, jenže krátce po přestávce během dvou minut otočili skóre Muris Mešanovič a Lukáš Budínský. Středočeši jsou v neúplné tabulce třetí, Pražané po další venkovní porážce dvanáctí.

Domácí: 49. Mešanović, 51. Budínský

Hosté: 12. Bartek

Domácí: Stejskal – Jakub Klíma (83. Křapka), Tatajev, Pudil, Fulnek – Bucha (76. Jiří Klíma), Budínský, Hubínek (C), Ladra – Komličenko, Mešanović (88. Auer).

Hosté: P. Le Giang – Bederka, Krch, Pokorný – Bartek, Hůlka, Jindřišek (C) (80. Keita), Podaný – M. Havel, Nečas (63. Ugwu), Vodháněl (63. Vaníček).

Domácí: Šeda, Arroyo, Hašek, Klíma, Auer, Paixao da Silva, Křapka

Hosté: Valeš, Schumacher, Keita, Vondra, Vaníček, Köstl, Ugwu

Domácí: Tatajev

Hosté: Ugwu, Ugwu

Emanuel Marek – Jan Paták, Petr Caletka

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Bohemians nastoupili s defenzivními typy hráčů a v rozestavení s pěti obránci, což dělalo soupeři v první půli velké problémy. Bez zraněného špílmachra Matějovského domácí jen složitě hledali nápady, jak překonat pružnou obranu hostů.

Ve čtvrté minutě sice jako první zahrozil Budínský, jehož ránu k tyči vyrazil Le Giang, ale jinak byli v úvodu překvapivě nebezpečnější hosté. Ve 12. minutě šli Bohemians z první větší šance do vedení. Vodháněl v souboji přetlačil Pudila, posunul míč na nabíhajícího Bartka a ten přízemní střelou na zadní tyč překonal Stejskala.

"Klokani" v úvodu dobře hlídali nejlepšího střelce soutěže Komličenko, který s výjimkou střely těsně nad z 16. minuty za první poločas příliš nezahrozil. Naopak v 19. minutě mohli hosté navýšit své vedení, Krchova hlavička po rohu skončila po Fulnekově přizvednutí na břevně. Favorit výrazněji zahrozil až pět minut před pauzou, kdy si na centr naskočil Mešanovič a jeho hlavičku skvěle vyškrábl Le Giang.

Čtyři minuty po přestávce už se bosenský útočník dočkal vyrovnání. Ve středu pole vybojoval míč a akci následně po Ladrově centru zakončil přesnou hlavičkou k tyči. Připsal si sedmý gól v ligové sezoně.

Za necelé dvě minuty domácí otočili stav a druhou asistenci zaznamenal Ladra. Na hranici vápna přiťukl Budínskému a bývalý hráč "Klokanů" zamířil po zemi k tyči. Trefil se pošesté v ligovém ročníku.

Bohemians mohli po hodině hry srovnat, ale podruhé v utkání jim zkazilo radost břevno. Po Vodhánělově průniku pálil z hranice vápna do brankové konstrukce Krch.

V 77. minutě křížnou střelou z otočky těsně minul Ladra, z protiútoku zakončoval do odkryté branky ve skluzu Havel, ale brankář Stejskal se přesunul a vyrazil na roh. Za chvíli po standardce přestřelil Bederka. Domácí se už závěrečnému tlaku Pražanů ubránili a oplatili soupeři červencovou prohru 0:3. Ve třetí minutě byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen střídající útočník Bohemians Ugwu.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 2:1. Domácí zabrali po přestávce a jsou třetí

Mladá Boleslav - Bohemians: Ugwu si vyšlápl na Pudila a po druhé žluté kartě byl vyloučen

Mladá Boleslav - Bohemians: Ugwu našel Havla, ten ve skluzu pálil jen do gólmana Stejskala
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Bohemians: Ladra přes bránícího Bederku mířil jen těsně vedle

Mladá Boleslav - Bohemians: Mohlo být srovnáno, Krch napálil břevno!

Mladá Boleslav - Bohemians: Budínský přesnou střelou k tyči překonal Le Gianga, 2:1

Mladá Boleslav - Bohemians: Na centr Ladry naskočil Mešanovič a hlavou vyrovnal, 1:1

Mladá Boleslav - Bohemians: Le Giang vytáhl gólovou hlavičku Mešanoviče

Mladá Boleslav - Bohemians: Vodháněl zakončil parádní sólo nedůraznou střelou

Mladá Boleslav - Bohemians: Střelu Podaného odvráti Tatajev do autu

Mladá Boleslav - Bohemians: Po rohu Klokanů míč po hlavičce Krcha přizvedl Fulnek do břevna

Mladá Boleslav - Bohemians: Komličenko z hranice vápna pálil nad

Mladá Boleslav - Bohemians: Bartek pohotovou střelou na zadní tyč otevřel skóre, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905