Velký sponzor končí: Fotbale, přeinstaluj se. Naší značce škodíš | iSport.cz
24. února 2021 • 17:50

Velký sponzor končí: Fotbale, přeinstaluj se. Naší značce škodíš

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
iSport podcast: Dánové zařídili Čechům postup! Co stojí za pohádkou a co dál s Eriksenem?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Schick další gól proti Anglii nepřidá. Redaktoři věří remíze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Brna a Českých Budějovic přijdou o sponzora. Webhostingová firma Wedos se rozhodla kvůli situaci v českém fotbale svoji finanční podporu po vypršení smluvních závazků ukončit. „Naše reklama na dresech fotbalistů začíná mít v poslední době velmi hořkou příchuť. Začínáme dokonce pociťovat, že naší značce ubližuješ,“ píše firma v osobně laděném otevřeném dopise na svém blogu. O špíně ve fotbale mluví zakladatel a majitel firmy Josef Grill ve velkém rozhovoru pro Sport Magazín a iSport Premium - čtěte zde »„Zavolejte nám, až ten fotbal přeinstalujete. Do té doby si ho plaťte sami,“ vzkazuje Wedos vedení českého fotbalu, který je prý ve stadiu „morálního rozkladu“. „V posledních týdnech cítíme, že naše značka je silně poškozována mnoha kauzami a zákulisními machinacemi,“ vysvětluje svůj razantní krok firma, jež je generálním partnerem Zbrojovky a hlavním partnerem budějovického Dynama.

„Fotbal se nemění k lepšímu. Spíše naopak. Kauzy pomalu utichají a situace se vrací k dřívějším postupům. Rozhodčí se občas ošklivě spletou. VAR asi zrovna nevidí to, co zbytek národa. Delegáti jsou lidé, kteří jsou napojeni (nebo dokonce zapleteni) se starými praktikami,“ vypočítává se v prohlášení.

Brno a sudí: Čtyři zápasy plné divných verdiktů proti Zbrojovce

Sponzor ujišťuje, že splní všechny své závazky, zároveň prý také jedná o stažení či přeškrtnutí reklamy na dresech. Uvažoval prý i o tom, že ji nahradí jmény subjektů, které se zasazují o očistu fotbalu. „Zaznělo, že pokud to uděláme, tak klubu s takovouto upravenou reklamou na dresu, hrozí například kontumační prohra, protože jde o poškozování dobrého jména českého fotbalu… Všem je jasné, že stávající jméno fotbalu nejde poškodit…“ míní ale firma a přidává i apel na další sponzory.

„Tímto vyzýváme další firmy, aby se zamyslely nad dalším působením ve fotbale a to až do doby, než se český fotbal vyčistí. Věříme, že se najdou stejně smýšlející lidé a firmy, kterým na uzdravení českého fotbalu záleží. Pokud nastanou změny, tak se vrátíme a český fotbal opět rádi podpoříme,“ slibuje.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Co penalty a červené v Teplicích? Do sprch mohli Bah i Heidenreich

Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.

Los ligy Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

EURO 2021 (11. června - 11. července 2021)
Program a rozpis zápasů Pavouk play off Tabulky Česká soupiska

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud