SESTŘIH: Pardubice – Slovácko 3:1. Obrat, Ewertonova paráda i vlastňák | iSport.cz
13. dubna 2021 • 16:21

SESTŘIH: Pardubice – Slovácko 3:1. Obrat, Ewertonova paráda i vlastňák

Autor: iSport.cz
2
Slovácko - Bohemians: Havlíkův přímý kop byl nechytatelný, 1:0
Baník - Zlín: Fleišman donutil soupeře k chybě, trestal Tetour, 1:0

Fotbalisté Slovácka podlehli v dohrávce 22. kola první ligy pardubickému nováčkovi na jeho hřišti v pražském Ďolíčku 1:3. Hosté se zásluhou Jana Klimenta ujali vedení, ale v rozmezí 33. až 37. minuty domácí obrátili skóre díky Ewertonovi a vlastnímu gólu Stanislava Hofmanna. Po přestávce stanovil konečný výsledek první trefou v nejvyšší soutěži Dominik Kostka.

Domácí: 33. Ewerton, 37. S. Hofmann (vl.), 52. D. Kostka

Hosté: 9. Kliment

Domácí: Letáček – Prosek, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (87. Sláma), Hlavatý, Solil, Ewerton (84. Pfeifer) – P. Černý (72. Huf).

Hosté: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Kalabiška (53. Divíšek) – Havlík (79. Jakub Rezek), L. Sadílek – M. Petržela (66. Tomič), Kubala (53. Kohút), Jurečka (79. Srubek) – Kliment.

Domácí: Hrnčíř, Sláma, Pfeifer, Lee, Šimek, Šejvl, Huf

Hosté: Bajza, Srubek, Kohút, Divíšek, Šimko, Rezek, Tomič

Domácí: Hlavatý

Hosté: Kliment, Mich. Kadlec

Orel – Hájek, Flimmel

Ďolíček, Praha-Vršovice

Tým z Uherského Hradiště prohrál po čtyřech kolech a nevyužil možnost minimálně do středy poskočit na druhé místo neúplné tabulky před pražskou Spartu, s níž se utká v neděli. Na čtvrtý Jablonec má pouze jednobodový náskok, Severočeši odehráli o zápas méně. Pardubice napravily páteční prohru s Bohemians 1905, Slovácko porazily i podruhé v ligové sezoně a posunuly se na sedmou pozici.

Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli koronaviru v týmu Slovácka. Hosté se prosadili hned z první vážné akce v deváté minutě. Petržela prostrčil míč mezi domácí obranou na Klimenta, který zamířil přesně na přední tyč a desátou brankou v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. Devět z nich vsítil venku. Z opakovaných záběrů situace zaváněla ofsajdem, gól však platil.

Domácí vyrovnali ve 33. minutě, kdy Ewerton z dálky z přímého kopu zakroutil míč a pomocí odrazu od tyče překonal Nemravu.

Pardubice - Slovácko: Ewerton brazilskou krev nezapře! Parádním přímákem srovnal na 1:1

Za necelé čtyři minuty Pardubice dokonaly zvrat. Ewerton našel nabíhajícího Čelůstku mezi dvěma protihráči, pardubický bek přihrál před branku a Hofmann si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

V závěru poločasu si pardubický gólman Letáček nejprve poradil s Klimentovou střelou a následně i Kubalovým pokusem z bezprostřední blízkosti. Z těžké pozice zamířil mimo tři tyče Kalabiška.

Po změně stran v 52. minutě Pardubice navýšily náskok. Ewertonovu přihrávku před branku na Černého odvrátil Nemrava pouze ke Kostkovi, který prostřelil gólmana mezi nohama. Čtyřiadvacetiletý záložník se prvního ligového zásahu dočkal ve třináctém utkání.

Pardubice - Slovácko: Smůla smůlovatá! Od Hofmanna se odrazil míč do vlastní sítě, 2:1

Poté si hostující obránce Divíšek při razantním odkopu málem dal vlastní branku. V 74. minutě pálil Ewerton vedle. V nastavení nepřidali čtvrtý gól domácích ani střídající Sláma a Hlavatý.

Slovácko si nevytvořilo výraznější tlak a venku v lize prohrálo poprvé od prosince a po sedmi duelech. Pardubice v azylu v Ďolíčku bodovaly v 11 ze 13 utkání a v tomto ročníku tam získaly 25 z celkových 38 bodů.

SESTŘIH: Pardubice - Slovácko 3:1. Obrat, Ewertonova paráda i vlastňák

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Slovácko: Solil přestřelil, Hlavatý pálil do Nemravy

Pardubice - Slovácko: Letáček vyběhl do tmy, hosté jeho hrubku nepotrestali

Pardubice - Slovácko: Ewerton napřáhl k pěkné ráně

Pardubice - Slovácko: Solilův centr odvrátil bránící Divíšek těsně nad vlastní bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Pardubice - Slovácko: To je show! Kostka nasadil jesle brankáři i Kalabiškovi, 3:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava