SESTŘIH: Olomouc - Teplice 1:1. Bod pro hosty trefil Vukadinovič

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Olomouce hráli v 27. kole první ligy s Teplicemi nerozhodně 1:1. Hanáky poslal už ve čtvrté minutě do vedení Pavel Zifčák, ale v 50. minutě srovnal Vukadin Vukadinovič. Sigma doma v lize počtvrté za sebou nezvítězila a v sezoně nejvyšší soutěže už pojedenácté remizovala. Teplice bodovaly po dvou porážkách a před sestupovým pásmem mají čtyřbodový náskok na Brno, které čeká zápas až v neděli.

Sigma se dostala do vedení hned ve čtvrté minutě po povedeném signálu z rohového kopu. Zmrzlý po sklepnutí míče od Housky nacentroval přesně na Zifčáka, který usměrnil míč mezi tři tyče. Připsal si svůj druhý ligový gól.

Střelec úvodní branky se dostal k hlavičce také v 11. minutě po dlouhém nákopu Hubníka. V těžké pozici zády k bráně míč šikovně prodloužil a hostující gólman Čtvrtečka musel předvést dobrý zákrok.

V následujících 20 minutách se hra odehrávala zejména ve středu pole. Hosté se k první vážnější šanci dostali po půlhodině, Moulis však zpoza vápna zamířil nad. Hned o minutu později vypálil z podobné pozice domácí Chytil, jehož přízemní střela se odrazila od tyče a podél celé brankové čáry doskákala kolem druhé tyče do zámezí.

Houska vzápětí z levé strany zamířil vedle. V nastaveném čase prvního poločasu nasadil Látal na pravé straně „housle“ Moulisovi a centrem na přední tyč našel Chytila, který v těžké pozici zamířil jen těsně vedle.

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 1:1. Hostům zachránil bod Vukadinovič

Vstup do druhého poločasu se více povedl Teplicím. Vukadinovič v 50. minutě za hranicí vápna napřáhl ke střele, míč se otřel o Beneše a zamířil mimo dosah brankáře Mandouse. Srbský útočník skóroval v české lize poprvé od července 2018. Tepličtí dali v Olomouci gól po pěti zápasech.

Vrátit vedení mohl vzápětí Olomouci González, jehož povedený pokus prolétl kousek kolem horního rohu. Aktivní španělský záložník vypálil také v 55. minutě, kdy Čtvrtečka jeho ránu k bližší tyči vytěsnil na roh. Po něm hlavičkoval Beneš, hrající 250. ligový duel, míč však po teči bránícího hráče skončil vedle.

Stejně jako v úvodním dějství se hra po šancích na začátku poločasu srovnala a další větší možnosti nepřicházely. Až v 84. minutě přihrál Mihalík míč uvnitř vápna střídajícímu Slaměnovi, ale ten nastřelil jen hostujícího obránce. Vzájemný zápas skončil remízou potřetí za sebou, Teplice v lize Sigmu neporazily už 11 utkání.

Domácí: 4. Zifčák

Hosté: 50. V. Vukadinović

Domácí: Mandous – Sladký (72. Slaměna), R. Hubník (C), Beneš – Látal, Breite, Houska, P. González, Zmrzlý – Chytil (72. Mihalík), Zifčák (78. Radić).

Hosté: Čtvrtečka – Hyčka, Knapík, Gabriel, Droehnle (38. Černý) – Kodad (85. Trubač), Kučera, Žitný (85. Ljevaković), Jukl, Moulis (C) (75. Radosta) – V. Vukadinović (75. Fortelný).

Olomouc - Teplice: Houskova skákavá střela minula cíl

Olomouc - Teplice: Chytil si vytvořil prostor a nastřelil tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905