Komise rozhodčích: Bartek měl vidět červenou, chyba i před přímákem Usora

Autor: mas
3
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Téměř všechny víkendové výroky během 3. kola FORTUNA:LIGY zvládli sudí podle Komise rozhodčích posoudit správně. Hlavním hříšníkem je dle komuniké Tomáš Batík, jenž ve 23. minutě duelu Teplice - Bohemians nevyloučil za surovou hru Davida Bartka. Další chybou pak bylo špatné určení místa faulu před gólem Mosese Usora z přímého kopu v zápase Jablonec - Slavia. Na další zkoumané momenty se podívejte ve VIDEU, které komentuje šéf KR Radek Příhoda.

V zápase Teplice - Bohemians (0:1) padly hned dvě červené karty. Obě byly dle komuniké Komise rozhodčích uděleny správně, ale hlavní rozhodčí Tomáš Batík měl trestat ještě jednou.

„Ve 23. minutě utkání rozhodčí měl vyloučit hostujícího hráče (pozn. Davida Bartka) za surovou hru, kdy svým zákrokem ohrozil zdraví soupeře (pozn. Matěj Hybš),“ stojí v komuniké. Nechyboval ale jen Batík. VAR Tomáš Kocourek a jeho asistent Jiří Kříž hlavního na surovou hru neupozornili.

V případě vyloučení Michala Surzyna v duelu Jablonce se Slavií (2:3) rozhodl Ladislav Szikszay správně, chyboval ale v určení místa přestupku. Přímý kop, který Moses Usor přetavil v krásnou branku, se zahrával o 5 metrů blíž brance, než měl.

Další „penaltové“ momenty zvládl Szikszay dobře a pokutové kopy nenařídil. Na Spartě naopak Ondřej Berka odpískal penaltu po zákroku Lukáše Vraštila na Dávida Hancka správně.

Zápas Hradec Králové - Plzeň podle Komise zvládl Tomáš Klíma, který neodpískal penaltu po sporném a hodně rozebíraném souboji mezi Janem Sýkorou a Matějem Rynešem ve vápně Viktorie. Správně také vyloučil domácího Vojtěch Smrže. Správné verdikty padly i v zápasech Baník - Zlín (3:1) a České Budějovice - Slovácko (2:2).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905