SESTŘIH: Pardubice - Slavia 0:2. Výhra favorita v nové aréně, Ousou vyloučen

15
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Slavia vyhrála v 18. kole FORTUNA:LIGY v Pardubicích 2:0, domácí otevřeli nový stadion porážkou. Z penalty se trefil Václav Jurečka, v úplném závěru ještě z brejku zvýšil Peter Olayinka. Pražané dohrávali v deseti po vyloučení Aihama Ousoua, důležitý zákrok těsně před koncem vytáhl brankář Ondřej Kolář. Slavia si upevnila první místo, Pardubice zůstávají poslední. Šéf hostů Jaroslav Tvrdík sledoval celý zápas s fanoušky v kotli hostů.

Zápas dvou týmů z opačného konce tabulky otevřel gólově v 19. minutě z penalty slávista Václav Jurečka. Konečný výsledek stanovil v závěrečném nastavení Peter Olayinka. To už hosté dohrávali bez vyloučeného stopera Aihama Ousoua. Vršovický celek neprohrál ani šesté vzájemné utkání v nejvyšší soutěži. V srpnu rozstřílel Pardubice v Edenu 7:0 a připravil jim nejhorší debakl v lize.

Pardubice po historickém postupu mezi elitu v létě 2020 strávily kvůli nevyhovujícímu stadionu dva a půl roku v azylu v pražském Ďolíčku, kde sídlí Bohemians 1905. Nejvyšší fotbalová soutěž se do města proslulého perníkem a dostihy vrátila poprvé od roku 1969. Tehdy ji ale hrál jiný klub, ten současný vznikl až v roce 2008.

Svěřenci trenéra Kováče začali před vyprodaným hledištěm (4620 diváků) aktivně. Po necelých třech minutách brankář hostů Kolář vyrazil Chlumeckého hlavičku po rohovém kopu, o chvíli později pak Kostkovu přízemní střelu.

Pod Jaroslavem Tvrdíkem podporoval své spoluhráče v kotli fanoušků i Jan Bořil

V 16. minutě zahrál Kostka po rohu Slavie ve vápně rukou. Sudí Machálek po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pro Pražany penaltu. Odpovědnost vzal na sebe Jurečka, který poslal gólmana Nitu, hostujícího v Pardubicích z pražské Sparty, na opačnou stranu. Osmadvacetiletý ofenzivní hráč skóroval i ve druhém jarním kole a zaznamenal pátou trefu v sezoně nejvyšší soutěže. Potěšil tak „kotel“ Slavie, kde fandil i šéf klubu Tvrdík spolu se zraněným obráncem Bořilem.

Hosté do konce poločasu převzali iniciativu, Van Buren ale vedení nenavýšil. V první šanci vystřelil vedle. Následně ho vybídl ke skórování David Jurásek, ale s 10 brankami druhý nejlepší střelec ligové sezony ve skluzu tváří v tvář Nitovi neuspěl.

Krátce po přestávce Hlavatý z rohu vápna nastřelil tyč. V 66. minutě jeho spoluhráč Janošek vypálil z šestnáctky nad. Hlavatý poté přihrál do vápna střídajícímu Limovi, který však z bezprostřední blízkosti gólmana Koláře nepřekonal.

V 83. minutě o sobě dala vědět Slavia. Kolářův dlouhý výkop propadl za obranu Pardubic na nabíhajícího Olayinku, jenže hostující kapitán zakončil nad.

V poslední minutě uviděl po protestech druhou žlutou kartu v utkání Ousou. Švédský obránce byl ve 36. utkání v české lize vyloučen už potřetí.

Hosté navzdory oslabení přidali pojistku. Střídající Tecl po rychlém přečíslení přihrál Olayinkovi a nigerijský křídelník šestým zásahem v ligovém ročníku zpečetil skóre. Slavia vyhrála venku v lize potřetí za sebou a s 58 góly má nejlepší útok soutěže. Naopak Pardubice mají se 14 brankami nejhorší útok ligy a s 42 inkasovanými góly i nejslabší obranu.

Domácí:

Hosté: 19. Jurečka, 90+6. Olayinka

Domácí: Nita – Kostka (64. Mareš), Hranáč, Chlumecký, Rosa (46. Helešic) – Vacek (78. S. Šimek) – Pikul (58. Lima), Hlavatý, Janošek, Tischler – Černý (C) (58. Krobot).

Hosté: O. Kolář – Douděra, Ousou, Santos, D. Jurásek – Hromada (68. Pech), P. Ševčík (56. Hronek) – Jurečka (56. M. Jurásek), Lingr (56. Provod), Olayinka (C) – Van Buren (83. Tecl).

Domácí: Budinský, Šimek, Koukola, Darmovzal, Mareš, Krobot, Helešic, Huf, Sychra, Lima

Hosté: Mandous, Ogbu, Zafeiris, Tecl, Provod, Pech, Kačaraba, Jurásek, Ewerton, Hronek

Pardubice - Slavia: Olayinka v závěrečném úniku završil na 2:0 pro hosty

Pardubice - Slavia: Bizarní druhá ŽK pro Ousoua! Už první zbytečná po zakopnutí míče

Pardubice - Slavia: Senzační ťukes Východočechů! Stoprocentní šance, ale Kolář byl proti

Pardubice - Slavia: Janošek v tutovce! Těsně přestřelil Kolářovu bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Slavia: Tvrdík sleduje zápas ze sektoru hostů

Pardubice - Slavia: Hlavatý krásným obstřelem trefil tyč!

Pardubice - Slavia: Jurečka bezpečně proměnil pokutový kop, 0:1!

Pardubice - Slavia: Kostka trefil míč rukou, po zásahu VAR penalta pro hosty!

Pardubice - Slavia: ZOO Slavia, vyčítají fans hostů choreem nehostinný sektor

Pardubice - Slavia: Kostka se dostal až před Koláře, ale soupeře neprostřelil

Pardubice - Slavia: Výběh divokých fanoušků, zní choreo slávistů z kritizovaného sektoru hostů

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905