30. června 2023 • 04:50

Ani mentor, ani správce... Jeřábek v Pardubicích končí a řeší nabídky

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
Slabý Jílek ztratil kabinu a podlehl Minářovi. Olomouc v rozkladu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho příběh patří k nejsilnějším v lize. Jan Jeřábek, pardubický srdcař, na starty v nejvyšší soutěži čekal až do 36 let. O dva roky později ale ve svém milovaném klubu končí. Vleklé zdravotní problémy uzavřely jeho krátkou, ale nevšední kariéru mezi českou elitou. Odmítl nabídku od klubu přejít na pozici mentora v béčku a pokračovat v roli správce areálu. Jeřábek se ještě chce věnovat hraní, aktuálně řeší nabídky z druhé a třetí ligy.Jeřábkovi v červnu doběhne smlouva, na novou už nedojde. Pardubický kapitán uplynulou sezonu bojoval se zdravotními problémy, trápilo ho koleno. V sezoně odehrál pouze pět zápasů a bylo jasné, že v kádru áčka pokračovat nebude. Klub se svou ikonou jednal o možnostech další spolupráce.

Pardubice chtěly, aby přešel do pozice hrajícího asistenta u béčka a mentora pro mladší parťáky. „Vedli jsme s Honzou jednání s tím, že mu byla nabídnuta smlouva, dle které by působil v B-týmu a pomáhal trenérům s výchovou hráčů. Součástí předběžné dohody také bylo, že Honza zůstane v našem areálu v roli správce,“ vysvětlil na klubových stránkách sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

Jeřábek dostal návrh dvou smluv – jednu hráčskou, druhou pracovní s tím, že sám chtěl dělat správce letitého areálu Na Vinici, ke kterému má osobní vztah. Hrál tam za Pardubice divizi, ČFL, zažil postupy. Na klubu měl podle informací deníku Sport a iSport.cz říct, že si to dovede představit. Proto se domluvila výměna – Jeřábek se přesunul na Vinici a správce odtamtud na nový stadion. Jeřábek svého kolegu dokonce dva dny zaučoval na novém stadionu, pak ale podal k 30. červnu výpověď z pracovní smlouvy, ta hráčská mu končí ke stejnému datu.

Pardubice - Zlín: Jeřábek skvěle uvolnil Patráka, ten dal na 1:0
Video se připravuje ...

V klubu z toho nejsou nadšení, protože s ním měli své plány. Nejenom na pozici mentora. Vzhledem k tomu, že Jeřábek je vlastníkem trenérské licence B, v Pardubicích chtěli, aby se vzdělával a studoval vyšší licenci a třeba se časem vyprofiloval jako kvalitní trenér s působností u „A“ týmu. „Nastínili jsme Honzovi, že se otevírá možnost, aby se po dostudování potřebných licencí zapojil mezi trenéry klubové akademie, což by spolupráci mohlo posunout po finanční stránce ještě dál,“ upřesnil Zavřel.

Jeřábek navzdory zdravotním problémům chce dál pokračovat v kariéře, má nabídku od druholigové Chrudimi, s předsedou klubu Tomášem Linhartem v týdnu jednal a je možné, že se domluví. V zákulisí se spekuluje též o zájmu Živanic, dalšího klubu z regionu.

„Nakonec se rozhodl jít vlastní cestou,“ dodal Zavřel.

Jeřábek patří k nejpopulárnějším fotbalovým postavám v Pardubicích. Zažil s klubem celou cestu od divize až po slavný postup do první ligy, který v klubu oslavili před třemi lety. Nosil kapitánskou pásku, oplýval velkým přehledem na pozici stopera nebo středního defenzivního záložníka. Vedle hráčské role se dlouhé roky věnoval i správcování a údržbě areálu.

FK Pardubice Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud