SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 2:2. Srovnání i v deseti, bod zařídil Suchý

1
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve druhém ligovém kole remizovali s Libercem 2:2. Severočeši po přestávce promarnili dvoubrankové vedení, přestože měli početní převahu po vyloučení Dominika Kostky z 36. minuty. Poločasový náskok hostům zařídili Matěj Chaluš a Luka Kulenovič, letní posily Slovanu. Domácí Vasil Kušej v úvodu ještě za bezgólového stavu neproměnil penaltu, ale střídající Matěj Pulkrab s Markem Suchým v poslední čtvrthodině zachránili středočeskému celku remízu. Oba soupeři mají po dvou kolech čtyři body.

Oba týmy v prvním kole vyhrály shodně 3:1, a tak spokojení trenéři poslali na trávník přesně stejné sestavy jako před týdnem. Slovan při poslední návštěvě Lokotrans Areny utrpěl v březnu debakl 0:4 a ani tentokrát pro něj zápas nezačínal dobře.

Hned v první minutě si Mareček zaběhl za libereckou obranu, střetl se s vybíhajícím brankářem Vliegenem a sudí Vokoun po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil pokutový kop. Belgický gólman ale Kušejův úmysl vystihl. Byla to desátá penalta, které Vliegen v české lize čelil, a první, která neskončila gólem.

Hosté na rozdíl od soupeře hned první možnost proměnili ve vedení. V osmé minutě zahrál Červ téměř z poloviny hřiště přímý kop a Chaluš hlavičkoval do sítě. Stoper, který se pod Ještěd vrátil na hostování z Malmö, se v libereckém dresu trefil v lize teprve podruhé. Předchozí tři góly vstřelil už před šesti lety ještě ve službách dnešního soupeře. Šanci na vyrovnání promarnil Suchý, když sám v šestnáctce nedokázal nasměrovat míč mezi tyče.

V utkání pak místo pohledných akcí přibývalo faulů. Kostka si vyšlápl na Doumbiu a rozhodčí mu opět po zhlédnutí videa ve 36. minutě ukázal červenou kartu. Ještě do přestávky využil početní převahu Kulenovič. Kličkou se uvolnil na hranici šestnáctky a střelou mířící na zadní tyč zvýšil ve 42. minutě na 2:0. Pro bosenského útočníka to byl premiérový gól v české lize.

Mladoboleslavští se po změně stran i v deseti pustili do útočení, oživení na hřiště přinesl střídající Ladra. Dvakrát se v nadějné pozici ocitl Hilál, ale branku netrefil. Slovan se soustředil jen na bránění, přesto mohl Kulenovič náskok ještě zvýšit, ale s jeho hlavičkou si brankář Trmal poradil.

Na poslední čtvrthodinu přišli v domácím týmu na trávník Žitný a Pulkrab a hned z první akce se postarali o snížení. Žitný centroval a Pulkrab v 78. minutě přesnou hlavičkou vykřesal Středočechům naději.

Na konci 88. minuty pak Ladrův přímý kop poslal do sítě Suchý a vyrovnal. Pro zkušeného obránce to byl teprve druhý gól v české lize, ten první dal před 15 lety na začátku kariéry ještě v dresu Slavie. Mladoboleslavští doma v lize posledních devět zápasů neprohráli, se Slovanem bodovali v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

Domácí: 78. Pulkrab, 88. Suchý

Hosté: 8. Chaluš, 42. Kulenović

Domácí: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (85. D. Šimek) – Matějovský (C) (46. Ladra), Sakala, D. Mareček (75. Pulkrab) – Jawo (38. An. Kadlec), Hilál (75. Žitný), Kušej.

Hosté: Vliegen – Plechatý (C), Chaluš, Pourzitidis – Fukala, Červ (83. Prebsl), Doumbia (83. Varfolomejev), Ghali – Frýdek (69. Penner) – Kulenović (69. Horský), Tupta (60. Mikula).

Domácí: Mikulec, Šimek, Žitný, Ladra, Fulnek, Pulkrab, Kadlec, Kubista, Mašek, Poulolo

Hosté: Bačkovský, Mikula, Varfolomejev, Hudák, Rabušic, Horský, Lexa, Penner, Preisler, Prebsl, Lehoczki

Domácí: Kušej, Suchomel, Suchý, Kostka (č), Karafiát, Pulkrab, Ladra

Hosté: Plechatý, Červ, Prebsl, Mikula

Daniel Vokoun – Jaroslav Kubr, Tomáš Mokrusch

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

4112 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Liberec: Suchý v závěru po Ladrově centru srovnal na 2:2!

Mladá Boleslav - Liberec: Kočkovaná u střídaček, Ladra postrčil Červa, tomu šlápl na ruku sudí

Mladá Boleslav - Liberec: Pulkrabův zásah! Skvěle využil Žitného centru, 1:2

Mladá Boleslav - Liberec: Kulenovičovu hlavičku v tutovce skvěle vychytal Trmal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Liberec: Tvrdý šlapák Červa na Matějovského zůstal nepotrestán

Mladá Boleslav - Liberec: Tupta prostřelil Trmala, ale vybíhal z ofsajdu

Mladá Boleslav - Liberec: Kulenovičova senzační rána zapadla za Trmala, 0:2!

Mladá Boleslav - Liberec: Kostka ven! Došlápl na Doumbiu, ale sporný zásah VAR

Mladá Boleslav - Liberec: Chaluš usměrnil standardku z hloubi pole za Trmala, 0:1!

Mladá Boleslav - Liberec: Vliegen napravil chybu a skvěle se vymrštil proti Kušejově penaltě!

Mladá Boleslav - Liberec: Vliegen ve vápně podtrhl Marečka, po přezkumu VAR penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.