Slávistický střelec Barák: Titul? Silná slova, ale proč se toho bát

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý děkuje po výhře v Brně Jiřímu Bílkovi
Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý
Josef Hušbauer v souboji s brněnským Jakubem Přichystalem
Radost z gólu Milana Škody a Antonína Baráka
Brankář Slavie Jiří Pavlenka v obležení hráčů Brna
Útočník Slavie Milan Škoda se raduje z branky
Brankář Slavie Jiří Pavlenka v akci
10
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Ročník 2016/17
Začít diskusi (0)

Vydařená série pěti vítězných zápasů se odrazila po dnešní přesvědčivé výhře 4:1 v Brně i na zvýšeném sebevědomí fotbalistů Slavie. Střelec prvních dvou branek sešívaných Antonín Barák po utkání vyslovil nahlas cíl Pražanů, kterým je hra i titul. Trenér Jaroslav Šilhavý, pod jehož vedením se Slavia výkonnostně zvedla, Barákova odvážná slova mírnil.

"Tonda je pozitivní kluk s velkým fotbalovým talentem. Říká, co si myslí. Naše kroky k tomu směřují, ale nemáme v úmyslu je ventilovat do novin. Chceme hrát na špici, jednoznačně se chceme poprat o poháry," uvedl Šilhavý.

Jednadvacetiletý Barák bezelstně popsal pocity vyplývající ze současných výsledků i herního projevu Slavie. "Já sám bych si titul hrozně přál. Jsou to silná slova, protože o něj může hrát pět až šest týmů. Ale proč se toho bát a nezkusit to. Máme formu. A když ji udržíme, tak máme šanci," prohlásil Barák.

Video placeholder
Brno - Slavia: Barák otevřel skóre po hrubce Lutonského, 0:1 • iSport TV

"Ze hry našeho týmu jsem dnes cítil touhu po vítězství. Dařilo se nám, věřili jsme jeden druhému. To byl základ úspěchu," řekl Barák. Je si ale vědom, že sezona bude ještě dlouhá. "Až její závěr ukáže, jak na tom jsme. Bude to i o hlavách. Slavia dlouho nehrála o nejvyšší příčky. Máme ale v kádru zkušené fotbalisty a my mladí se chceme také rvát o to být nahoře," dodal středopolař Slavie.

Své soupeře po trenérské výměně Slavia přehrává precizní souhrou. Ukázala to i v Brně, kdy byla její převaha jednoznačná. "Nyní hrajeme stále v podobné sestavě. Mění se většinou pouze jeden post. Sehraní jsme, spolupráce funguje dobře," poznamenal Barák.

Video placeholder
Brno - Slavia: Znovu Barák! Záložník Slavie se trefil podruhé, 1:2 • iSport TV

Před zápasem kouč Šilhavý vyměnil v základní sestavě pouze na kraji zálohy Mingazova za Šventa. "Hodně nám dnes (Švento) pomohl. Je zkušený, hře dodal klid, má výbornou levou nohu a přesnou přihrávku. Po jeho centru padl také první gól," připomenul Barák.

Sám byl v Brně krůček od hattricku. V prvním poločase obešel i brankáře Melichárka, ale jeho střelu stačil v poslední chvíli vykopnout na brankové čáře domácí obránce Lutonský.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Brno - Slavia 1:4. Hosté jsou už třetí • iSport TV

Video placeholder
Brno - Slavia: Velkou šanci Michala Škody zarazil Deli • iSport TV

Video placeholder
Brno - Slavia: Milan Škoda přidává čtvrtý gól Slavie, 1:4 • iSport TV

Video placeholder
Brno - Slavia: Akci Brna zastavil Deli • iSport TV

Video placeholder
Brno - Slavia: Hušbauer nacentroval z přímáku, Frydrych se hlavou trefil k tyči, 1:3 • iSport TV

Video placeholder
Brno - Slavia: Znovu Barák! Záložník Slavie se trefil podruhé, 1:2 • iSport TV

Video placeholder
Brno - Slavia: Řezníček ve velké šanci pozorného Pavlenku nepropálil • iSport TV

Začít diskuzi

Nejvyšší česká liga bude i v sezóně 2025/26 nést název Chance liga. Titul obhajuje Slavia Praha. Sparta, Viktoria Plzeň a Baník Ostrava budou chtít rovněž promluvit do boje o titul.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů