28. července 2019 • 13:47

Divočina na Žižkově! Tři červené, domácí v devíti zdolali Sokolov

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Žižkova ve druhé lize i bez dvou vyloučených hráčů doma zdolali Sokolov 2:1 a poprvé v nové sezoně zvítězili. Hostující Baník, který ve vyhroceném utkání dostal jednu červenou kartu, má po dvou kolech jediný bod.

Domácí začali lépe a v sedmé minutě otevřel skóre Urbanec z penalty. Na začátku druhé půle Viktorii zkomplikoval situaci Diviš, jenž za tvrdý faul dostal červenou kartu. Sokolov využil přesilovku už po pěti minutách díky brance střídajícího Selnara.

Závěr nabídl velké drama. V 80. minutě byl vyloučen také hostující Mejdr po druhé žluté kartě a chvíli nato musel předčasně ze hřiště ještě další žižkovský hráč Cabaňa. Pražané se však i v devíti dokázali prosadit a ve třetí minutě nastavení zápas rozhodl Opluštil po standardní situaci.

2. kolo druhé fotbalové ligy:

Žižkov - Sokolov 2:1 (1:0)

Branky: 7. Urbanec z pen., 90.+3 Opluštil - 55. Selnar. Rozhodčí: Orel - Mikeska, Bureš. ŽK: Opluštil, Tusjak, Egídio - Jakub Dvořák I., Mejdr, Čihák, Glaser, Selnar. ČK: 50. Diviš, 82. Cabaňa - 80. Mejdr. Diváci: 1168.

Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Súkenník - Urbanec, (81. Egídio), Gil (88. Maksič), Bazal (37. Cabaňa) - Diviš. Trenér: Veselý.
Sokolov: Jakub Dvořák I. - Mejdr, Hošek, Ševčík, Jakub Dvořák II. - Čihák (61. Vávra), Kopřiva (46. Selnar), Štípek, Glaser - Wermke (46. Šmehyl), Červenka. Trenér: Šturma.