11. října 2018 • 18:21

Vyškov - Plzeň 1:5. Favorit v poháru bez problémů, Chorý nasázel čtyři góly

SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný?
Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion

Český mistr pohárový start zvládl. Fotbalisté Viktorie Plzeň ve třetím kole MOL Cupu porazili Vyškov 5:1 a postoupili do osmifinále. Na půdě třetiligového soupeře Západočeši ovládli první poločas, ve kterém nastříleli čtyři góly. Čtyřikrát pálil přesně Tomáš Chorý, o jednu branku se postaral jeho útočný parťák Jakub Řezníček. Trenér Vrba dal šanci hráčům širšího kádru, celé utkání odehrál Pavel Bucha, který v probíhající sezoně nastupoval v juniorce.

Plzeňští nastoupili v domácím poháru v netradiční základní sestavě a rozestavení se třemi stopery. Poprvé v sezoně za A-tým hráli obránce Hájek a záložník Bucha, který přišel v létě z pražské Slavie.

Favorité otevřeli skóre už v páté minutě, kdy Chorý potrestal nepovedený odkop brankáře Sovy. Za dvacet minut si vysoký plzeňský útočník pohrál s vyškovskou obranou a zvýšil na 2:0. Na konci první půle Chorý dokonal hattrick po přihrávce Petržely, jenž předtím ještě připravil třetí branku pro Řezníčka.

Rozjetý Chorý se ve 49. minutě po individuální akci a kličce gólmanovi prosadil počtvrté. O chvíli později snížil Vintr po chybě plzeňské obrany.

Západočeši venku uspěli po sérii tří soutěžních porážek, během níž prohráli se Slavií (0:4), Jabloncem (0:3) a s AS Řím v Lize mistrů (0:5).

Domácí: 55. Vintr

Hosté: 5. Chorý, 25. Chorý, 29. Řezníček, 45. Chorý, 49. Chorý

Domácí: Sova – Sečkář, Krejčí, M. Vintr, O. Vintr, Matocha, Lahodný, Cvijović (18. Zavadil), Tijani, Jeřábek, Němeček (67. Přerovský).

Hosté: Hruška – Pernica, Hubník, Hájek – Petržela (68. Ekpai), Procházka, Bucha, Havel – Čermák – Chorý, Řezníček

Domácí: Matocha

Vojkovský – Batík, Dohnálek

2463 diváků

Mladý záložník Pavel Bucha nastoupil v pohárovém utkání na hřišti Vyškova poprvé v soutěžním zápase v základní sestavě Plzně

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)