SESTŘIH: Slavia - Sparta 0:2. MOL Cup plný soubojů, hosté v semifinále

119
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slavie prohráli ve čtvrtfinále MOL Cupu derby se Spartou 0:2. Letenští postoupili do semifinále, branky vstřelili v prvním poločase Ladislav Krejčí mladší a Jakub Pešek. Utkání provázela především ve druhé půli řada faulů a ostrých soubojů, po dvou žlutých nedohrál domácí stoper Taras Kačaraba. Slavia prohrála druhé derby v řadě i druhý soutěžní zápas v jarní části sezony. O víkendu v lize senzačně podlehla Karviné 0:1. Sparta naopak částečně napravila remízu 0:0 v Českých Budějovicích.

Letenští porazili Slavii podruhé za sebou. V říjnu nad ní zvítězili doma 1:0 a připravili jí tehdy první prohru ve Fortuna lize po 54 zápasech. Předtím Sparta nevyhrála nad Slavií 14 soutěžních derby po sobě. V poháru pak Letenští oplatili „červenobílým“ porážku 0:3 ze semifinále vloni v květnu.

Předloňský vítěz poháru Sparta se tak po jednoznačné výhře stala druhým semifinalistou MOL Cupu. Tím prvním je Slovácko. Další dvě čtvrtfinále se odehrají v příštím týdnu. Hradec Králové v úterý přivítá Bohemians 1905 a Jablonec o den později nastoupí proti Mladé Boleslavi.

Sparta rozhodla už v první půli

Více změn oproti nepovedenému vstupu do jarní části ligové sezony udělala v sestavě Sparta. Trenér Vrba mimo jiné nasadil do soutěžní premiéry za A-tým devatenáctiletého beka Suchomela, v brance dostal šanci Heča.

Letenští přestáli úvodní nápor domácích a v 10. minutě udeřili. Po rohovém kopu vypálil zpoza vápna Sáček a odražený míč napálil do sítě Krejčí mladší. Odpovědět vzápětí mohl Hromada, ale jeho křížná střela těsně minula tyč.

Radost hráčů Sparty po výhře ve čtvrtfinále MOL Cupu proti Slavii

V 26. minutě Sparta po ukázkovém brejku zvýšila. Wiesner našel ve vápně zpětnou přihrávkou Peška a ten přehodil Mandouse, byť mu zakončení úplně nesedlo. Na druhé straně zahrozil hlavičkou kousek mimo Holeš, větší šance však měla Sparta. Minčev z úhlu vypálil do boční sítě, už v nastavení pak stejný hráč postupoval sám na Mandouse, ale klička mu nevyšla.

Slávistický trenér Trpišovský, který v minulosti vedl na Spartě mládež, poslal do druhé půle útočníka Krmenčíka. Domácí sice měli převahu, ale v ofenzivě jim chyběla kreativita. V 68. minutě mohl naopak po další chybě ve slávistické obraně zvýšit střídající Haraslín, sám před Mandousem však trestuhodně minul.

O chvíli později se protáhl po straně Schranz, nabil Holešovi, ale ten v nadějné pozici vystřelil nepřesně. V 83. minutě hosté neproměnili třetí únik v zápase, na Mandouse tentokrát nevyzrál Pešek. Sparťany už to ale nemuselo mrzet, závěr s přehledem pohlídali i díky tomu, že v 85. minutě sudí Orel po druhé žluté kartě vyloučil Kačarabu.

SESTŘIH: Slavia - Sparta 0:2. Letenští v semifinále, další studená sprcha v Edenu

Domácí:

Hosté: 10. Krejčí ml., 26. Pešek

Domácí: Mandous – Bah, Ousou (71. Traoré), Kačaraba, Plavšić (75. Tecl) – Holeš (C), Hromada (46. Krmenčík) – Lingr (65. Sor), Ševčík (65. Madsen), Olayinka – Schranz.

Hosté: Heča – Wiesner, Vitík, Čelůstka (C), Suchomel (46. Panák) – Pešek (88. Ryneš), Sáček, Krejčí ml., Karabec (79. Pulkrab), Hložek (88. Pavelka) – Minčev (63. Haraslín).

Domácí: Suchomel, Kačaraba, Schranz

Hosté: Krejčí ml., Kačaraba

Orel – Hájek, Klíma (Hojsík)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Klíčové momenty utkání

Slavia - Sparta: Kačaraba dostal za přerušení Pulkrabovy akce druhou žlutou, vyloučení!

Slavia - Sparta: Další únik na Mandouse! Pešek přešel přes Holeše, ale znovu neuspěl

Slavia - Sparta: První tutovka sešívaných, Panákovu ztrátu nepotrestal Holeš

Slavia - Sparta: Další hrubka Ousoua, Haraslín nepřidal v tutovce finální úder!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Sparta: Ševčíkova sražená rána zamířia vedle levé tyče

Slavia - Sparta: Wiesner loktem trefil Plavšiče do břicha, zákrok se nepískal

Slavia - Sparta: Minčev ukradl míč Ousouovi, v úniku ho vychytal Mandous!

Slavia - Sparta: Holeš hlavičkoval po Ševčíkově centru o metr vedle

Slavia - Sparta: Suchomel po zastaveném brejku nedostal druhou žlutou kartu

Slavia - Sparta: Parádní protiútok hostů zakončil fantastickým obloučkem Pešek, 0:2!

Slavia - Sparta: Hromadova střela prosvištěla těsně vedle levé tyče

Slavia - Sparta: Krejčí se dostal ke zblokované střele a dorazil do odkryté brány! 0:1

SESTŘIH: Olomouc – Slovácko 0:1. Prodlužovaný zápas mnoho šancí nepřinesl, rozhodnout musely penalty.