Dřina zábavnou formou! Dovalil trénoval finalisty Poháru Josefa Masopusta | iSport.cz
Stanislav Hrabě
7. listopadu 2013 • 22:01

Dřina zábavnou formou! Dovalil trénoval finalisty Poháru Josefa Masopusta

Reklama
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Karlos Vémola u babičky: Když nebylo na buřta, musel jsem si chytit pstruha! Karlos Vémola u babičky: Když nebylo na buřta, musel jsem si chytit pstruha!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak takhle si trenér českého reprezentačního týmu do 21 let Jakub Dovalil představuje zábavu. Finalista loňského ročníku Poháru Josefa Masopusta výběrů středních škol SOŠ SZ Učňovská Jarov získal jako odměnu tréninkovou jednotku pod jeho vedením a Dovalil ji využil náramně. Kluci skákali, běhali, chodili do soubojů, rvali se. „Budou dobře spinkat,“ sdělil na závěr. A hned dodal: „Pojal jsem to hlavně jako zábavu!“ Udřené zpocené klukovské tváře to jako zábavu moc neviděly.Ale kdepak na rozjívené kluky, po chvíli se oklepali. „Byla to obrovská zkušenost potkat se panem Dovalilem, něco mi to dalo,“ přiznal Jakub Šimůnek, hvězda týmu, český reprezentant do 17 let. Na ústa vyčerpáním rozhodně nepadal. „Připadalo mi to stejné jako v klubu,“ připomenul stejně náročné jednotky ve Slavii Praha. „Ale moc se mi to líbilo,“ zdůraznil.

Musel být uctivý, za několik let třeba bude Dovalilovým svěřencem ve výběru do 21 let. „Doufám, že se tam jednou dostanu, zatím jsem v sedmnáctce,“ zopakoval svou kategorii kladenský rodák, jenž nyní vyznává červenobílé slávistické barvy.

Bavily ho cviky s míčem, když místo kopání do něj avšak museli přenášet z místa na místo, nadšený nebyl. „Ale panu Dovalilovi jsem to odpustil, protože je nesmírně sympatický,“ neprotestoval proti činnosti, který patří víc do pracovních táborů než na hřiště.

Dřina s trenérem Dovalilem byla pro žáky odměna. Nejen od pořadatele turnaje o Pohár Josefa Masopusta, ale i školského zařízení. „Ti, co se špatně učí a neplní své povinnosti, seděli ve třídách. Na tuto akci se museli žáci nominovat dobrými výsledky,“ postavil přístup k učivu na první místo Marek Pavelka, manažer sportovní třídy.

Finalisté Poháru Josefa Masopusta trénovali pod dohledem kouče české jednadvacítky Jakuba Dovalila
Finalisté Poháru Josefa Masopusta trénovali pod dohledem kouče české jednadvacítky Jakuba Dovalila

Akci si náramně pochvaloval. „Kluci získali informace, jak to ve velkém fotbale chodí, je to pro ně velký přínos,“ uvědomoval si. „A pro naši školu je to vrchol sezony,“ poznamenal Pavelka. Ovšem té loňské, v probíhající chce škola na pražském Jarově znovu uspět. Postoupit opět nejméně do finále. Slovo o unavenosti Pavelka nebere. „Zítra normálně do lavic, žádné volno,“ neslyšel na slova o únavě a potřebné regeneraci.

Na pozápasové besedě se role proměnily. Žáci se ptali na vše možné, potil se pro změnu trenér Dovalil. „Měl jste spory s trenérem A mužstva Michalem Bílkem?“ „Zvolil byste jinou taktiku než on?“ „Povolal byste jiné hráče?“ Otázky byly hodně ostré. Ale i další. „Kdo by měl chytat za Real Madrid?“ „Jakou byste zvolil taktiku proti Bayernu Mnichov?“ „Kdo si zaslouží Zlatý míč?“

I beseda měla zábavný průběh.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud