17. dubna 2009 • 22:32

Blšany jsou v insolvenčním řízení

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zahájil insolvenční řízení s fotbalovým klubem Chmel Blšany, který ještě před třemi roky hrál první ligu, ale dnes bojuje o záchranu v divizi, čtvrté nejvyšší soutěži.Návrh prostřednictvím svého advokáta podala kyperská firma Aversen Enterprises Limited, které Blšany podle návrhu na zahájení insolvenčního řízení dluží celkově bezmála 14,5 milionu korun. ČTK to zjistila v insolvenčním rejstříku na serveru justice.

Pohledávka vznikla v roce 2004, podle návrhu mají Blšany i další peněžité závazky po lhůtě splatnosti.

Věřitelé, kteří chtějí uplatnit své pohledávky v zahájeném insolvenčním řízení, se o ně mohou přihlásit u ústeckého soudu. Jako další věřitele návrh zmiňuje Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, Českou pojišťovnu, Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra ČR, Finanční úřad v Podbořanech, FK Marila Příbram a soukromou osobu.

O Blšanech se ještě v nedávné minulosti hovořilo jako o nejmenší ligové vesnici v Evropě. Vzestup, ale i pád blšanského mužstva byl těsně spjat s osobou Františka Chvalovského, jenž se z místního funkcionáře vypracoval až na post předsedy ČMFS. Místní patriot Chvalovský za Blšany 20 let chytal, k pozici brankáře si postupně přibral i funkci sekretáře a předsedy klubu. Když propukla aféra kolem jeho údajných úvěrových podvodů, které nakonec blšanskou ikonu dovedly až do vazby, přišel Chmel o významný zdroj financí.

Za Chvalovského éry klub zahájil v roce 1983 spanilou jízdu z I.B třídy a o 15 let později se probojoval až do první ligy. Tam bylo maximem šesté místo hned v prvním roce působení, převažovaly ale boje o udržení, které nakonec Blšany nezvládly v sezoně 2005/06, v roce 60. výročí založení klubu. Ve druhé lize se klub výsledkově udržel, ale kvůli dluhům nedostal licenci na další účast a byl přeřazen do třetí nejvyšší ČFL. Po rozpadu kádru v ní skončil beznadějně poslední a v současnosti je ohrožen sestupem i v divizi B.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud