Turecká sprcha! Plzeň doma prohrála s Fenerbahce 0:1
Tentokrát se žádná jízda nekonala! Fotbalisté Plzně prohráli v prvním utkání osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul 0:1. O jediný gól se devět minut před koncem zápasu postaral Webó, největší šanci domácích měl v první půli Rajtoral, který trefil břevno. Ještě ale není všechno ztraceno...! Příští čtvrtek mají hráči Viktorie šanci na nápravu v odvetě, která se bude hrát v Turecku před prázdnými ochozy.
Viktoria měla problémy s aktivní obranou hostů, kvůli čemuž chybovala v rozehrávce častěji než obvykle. I proto teprve podruhé z posledních 18 zápasů v evropských pohárech neskórovala. Poprvé to bylo s Barcelonou, která také jako jediná za poslední tři sezony dokázala vyhrát na hřišti Plzně.
Plzeň postrádala reprezentačního obránce Limberského, kvůli čemuž trenér Vrba přeskupil kraje sestavy a na pravém křídle se objevil Ďuriš. Ten však navazoval na svůj nepřesvědčivý výkon z ligového duelu s Ostravou a přispíval k tomu, že po slibnému úvodu se Plzni přestala dařit kombinace.
Fenerbahce často vystihovalo přihrávky domácích a chodilo do nebezpečných brejků. Celkově působilo s míčem sebevědoměji a ofenzivní čtveřice Kuijt, Cristian, Sow a Webó potvrzovala svou kvalitu.
Plzeň probrala až 38. minuta, kdy Rajtoral vystihl přihrávku hostujícího gólmana Demirela a ocitl se ve velké šanci. Snažil se využít toho, že Demirel ještě nebyl v ideálním postavení, ale střelou z hranice vápna trefil jen břevno. Následně vznikl před brankou Fenerbahce závar, ale Ďuriš ve slibné pozici střílel vedle a Horváth napálil odražený míč vysoko nad.
V druhé půli nakonec však přece jen převaha Fenerbahce měla gólové vyústění. Devět minut před koncem Gönul odcentroval, Kozáčik vyběhl, ale centr ani následnou Sowovu hlavičku nedokázal zneškodnit. Před prázdnou brankou se dostal k odraženému míči Webó a bez problémů zařídil Fenerbahce důležitý gól, který výrazně zamíchal karty pro odvetu.
Viktoria Plzeň - Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:0)
Branka: 81. Webó. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Cariolato (všichni It.). ŽK: Ziegler (Fenerbahce). Diváci: 11.701.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Řezník - Darida, Horváth - Ďuriš (69. Fillo), Kolář (89. Hejda), Kovařík - Bakoš (60. Tecl). Trenér: Vrba.
Fenerbahce: Demirel - Gönul, Irtegün, Yobo, Ziegler - Topal, Sahin - Kuijt, Cristian, Sow (83. Erkin) - Webó (85. Topuz). Trenér: Kocaman.