Jablonec v EL dřel, ale padl. Na Ajaxu prohrál po penaltě 0:1

První poločas nabídl místo ofenzivní podívané urputný souboj o každý centimetr
Nemanja Gudelj se probíjí k brance Jablonce
Vjačeslav Karavajev fungoval v obraně Jablonce v prvním poločase na Ajaxu bezchybně
Ján Greguš z Jablonce se snaží vyšroubovat nejvýše v hlavičkovém souboji
4
Fotogalerie
iSport.cz
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Jablonce prohráli úvodní utkání 4. předkola Evropské ligy na půdě favorizovaného Ajaxu Amsterodam 0:1. Slavný nizozemský celek rozhodl o svém vítězství v 54. minutě, kdy Arkadiusz Milik proměnil penaltu. Odveta se hraje příští týden na severu Čech.

Zatímco do jablonecké sestavy se vrátil uzdravený obránce Novák, Ajax nastoupil ve stejném složení jako v posledním ligovém utkání s Tilburgem (3:0). Sedmnáctiletý český útočník Václav Černý, který si o víkendu připsal premiérový start za A-tým nizozemského klubu, tak zůstal v úvodu mezi náhradníky.

Jeho celek podle očekávání začal aktivně. V první půli držel míč 72 procent času, ale k větším šancím to nevedlo a Hrubý překvapivě nemusel vážněji za úvodní dějství zasahovat.

Naopak mnohem nebezpečnější byl nečekaně Jablonec, který v minulém předkole po výhře 3:2 venku vyřadil Kodaň. V deváté minutě pálil z otočky kousek nad Greguš, stejný hráč pak po půlhodině napřáhl z hranice vápna a těsně minul tyč Cillesenovy branky. Za chvíli se dostal za obranu Mingazov, domácí gólman ale dobře vyběhl a zmenšil střelecký úhel.

Druhý celek uplynulé sezony nizozemské ligy vyprovázel do kabin pískot, brzy se ale Ajax ujal vedení. Beneš ve vápně fauloval Klaasena a Milik z penalty otevřel skóre, byť brankář Hrubý vystihl směr jeho střely.

Přes třicet tisíc fanoušků v Amsterdam Areně ožilo, ale Jablonec Ajax do dalších šancí nepouštěl. Naopak na druhé straně Pernicovi po rohovém kopu sebral na zadní tyči obětavou rybičkou možnost zakončení jeden z domácích hráčů.

Na posledních pět minut se dostal na trávník i Černý a hned pobavil fanoušky několika kličkami. Na opačné straně měl ovšem velkou šanci na vyrovnání střídající Doležal, který napálil odražený balon z hranice penalty nad.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Ajax Amsterodam - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 54. Milik z pen. Rozhodčí: Chapron - Zakrani, Viala (všichni Fr.). ŽK: Tete - Beneš. Diváci: 33.000.

Sestavy:

Ajax: Cillessen - Tete, Veltman, Riedewald, Dijks - Bazoer, Klaassen, Gudelj - El Ghazi (85. Černý), Milik, Sinkgraven (72. Schöne) Trenér: De Boer.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman - Mingazov (67. Masopust), Greguš, Pospíšil (72. Trávník), Crnkič - Wágner (84. Doležal). Trenér: Šilhavý.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů