26. srpna 2015 • 21:55

Liberec vyslal na Hajduk špiona! Informace pro Slovan sbíral Kerič

Autor: ,
Reklama
Bývalý hráč Liberce pomáhá sbírat informace o Hajduku.
TOP VIDEA
FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistům Liberce pomáhá při dvojzápase 4. předkola Evropské ligy s Hajdukem také chorvatský útočník Andrej Kerič. Bývalý hráč Slovanu a nejlepší střelec české ligy v sezoně 2008/09 sledoval s asistentem trenéra víkendovou generálku Splitu s Osijekem (3:0) a se severočeským mužstvem vyrazil i dnes ke čtvrteční odvetě. Liberci bude Kerič přát o to víc, že je fanouškem konkurenčního Dinama Záhřeb."Byl jsem v neděli s asistentem trenéra, abych mu pomohl, kdyby něco potřeboval. Byli jsme se podívat na zápase Hajduku s Osijekem a povídali si o něm. Teď jsem tu spíš na výletě. Mám volno, tak jsem rád přijel. Rád se zase podívám tady do Chorvatska. A kdyby byl nějaký problém nebo něco, tak pomůžu," řekl Kerič ČTK při večerním předzápasovém tréninku Slovanu.

Podle devětadvacetiletého útočníka čeká Liberec "pekelná" atmosféra. "Myslím, že jste to viděli v Liberci. Vytvářeli úžasnou atmosféru až do konce, kdy skoro zapálili stadion, za což se v chorvatských médiích omlouval i prezident Hajduku. Viděli jste, jakou atmosféru udělalo tisíc lidí, a představte si, co udělá skoro 40 tisíc," podotkl.

I když to jako příznivec Dinama Záhřeb nerad přiznává, fanoušci Hajduku jsou podle něj nejlepší v Chorvatsku. "Určitě ano, i když já jsem Dinamovec. Je to jižní mentalita, naklánějí se k Itálii, světlice a podobně. Určitě jsou nejbouřlivější," řekl rodák z Vinkovci.

Na stadionu Hajduku si zahrál v dresu týmu HNK Cibalia. "Tehdy tu bylo deset tisíc a bylo to hodně bouřlivé. Neumím si představit, jaké to bude s 35 tisícovkami diváků. Hodně důležitý bude začátek utkání," uvedl Kerič.

"Pokud Liberec vydrží prvních 20 minut a nedostane gól, bude mít velkou šanci uspět. Když by dal Liberec gól, lidi začnou být nervózní a možná i pískat. Pak by pro Hajduk bylo nepříjemné tady hrát, " mínil Kerič.

Nenávistná kulisa podle něj nehrozí. "To spíš, když tady hraje Dinamo. Ještě tu taky nehrál srbský klub po válce. Ale když tady hraje český klub, to spíš budou podporovat svoje mužstvo, a ne že by nějak uráželi nebo něco zlého proti Liberci," mínil Kerič.

Po skončení angažmá v lucemburském klubu Dudelange momentálně trénuje v Liberci s juniorkou a čeká, co si najde. "Něco už mám docela rozjednané. Ale to už říkám měsíc. Nicméně doufám, že už se v příštích dnech něco vyřeší. Návrat do Liberce? To už ne, kdyby něco bylo, tak už dávno předtím," dodal bývalý hráč Sparty či Teplic.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze