28. srpna 2015 • 16:38

EL v televizi? Dva ze tří českých týmů budou na placených stanicích

Autor:
O složení základních skupin v Evropské lize se rozhodlo při losování v Monaku
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po Synot lize a Lize mistrů se v Česku přesouvá částečně na placené kanály také vysílání Evropské ligy. Během podzimu uvidí fanoušci na volně dostupném kanále ČT sport pouze jeden zápas českého týmu z každého kola, zbylé dva budou vysílat stanice Nova Sport 1 a 2.Historicky první postup třech českých týmů do základní skupiny Evropské ligy si budou moct fanoušci užít naplno pouze za předpokladu, že mají přístup k placeným kanálům. První volbu z každého hracího dne si udržela Česká televize, na zbývající dva má ale práva Nova, která je nabídne na kanálech Nova Sport 1 a nedávno spuštěném Nova Sport 2.

"Jsme nadšení, že se do skupinové fáze dostaly hned tři české kluby a budeme tak svým způsobem u historické chvíle. Dva týmy nabídneme v každém hracím kole živě na Nova Sport 1 a Nova Sport 2. A už se těšíme na výkony reprezentantů, jako jsou například David Lafata, Bořek Dočkal nebo David Limberský, " říká vedoucí sportovního programu skupiny Nova Dušan Mendel. Nova tak neplánuje přenášet Evropskou ligu na své další stanici Fanda, jak činila v minulosti.

Podobné rozdělení panuje v této sezoně poprvé i u dalších dvou významných fotbalových soutěží. U Synot ligy a Ligy mistrů se o ně veřejnoprávní televize dělí s novým kanálem O2 Sport.

Program zápasů českých klubů v Evropské lize

1. kolo (17. září): 19:00 Plzeň - Dinamo Minsk, Liberec - Braga, 21:05 Tripolis - Sparta
2. kolo (1. října): 19:00 Sparta - APOEL, 21:05 Villarreal - Plzeň, Marseille - Liberec.
3. kolo (22. října): 19:00 Schalke - Sparta, 21:05 Rapid Vídeň - Plzeň, Liberec - Groningen
4. kolo (5. listopadu): 19:00 Plzeň - Rapid Vídeň, Groningen - Liberec, 21:05 Sparta - Schalke
5. kolo (26. listopadu): 19:00 Sparta - Tripolis, 21:05 Dinamo Minsk - Plzeň, Braga - Liberec
6. kolo (10. prosince): 19:00 Plzeň - Villarreal, Liberec - Marseille, 21:05 APOEL - Sparta.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze